Повече от 11 000 деца се очакват за ранния четвъртфинал между Forge FC, CF Montreal
Global News | 2024-05-06 | 22:36:05

Forge FC и CF Montreal трябва да започнат работа във вторник.

Фордж, управляващият канадски премиер Шампион на лигата, домакин на отбора от МЛС в началния мач на техния четвъртфинал на канадското първенство в 11:00 ч. „Мач за учебния ден“.

„Не мисля, че съм играл в сутрешен мач, откакто беше U-7 или U-8,” защитникът на Монреал Джоел Уотърман, който играеше в CPL за Cavalry FC, каза през смях.

„Това е интересно, но вижте, ние трябва да играем играта. За нас мисията не се променя. Искаме да излезем и да спечелим мач. Искаме да спечелим тази купа, това не е тайна. Трябва да е забавно да хапнеш преди мача в 7:30 сутринта.“

Попитан какво ще яде по това време, той отговори: „Добър въпрос. Не знам дали мога да направя паста толкова рано. Така че вероятно някои други въглехидрати: препечен хляб, каквото и да е, плодове, кисело мляко. Ще видим.“

Треньорът на Монреал Лоран Куртоа омаловажи необичайното начално време.

„Рано е и за двата отбора“, каза той.
„Ние сме ще говорим за всичко (понеделник вечер). (вторник) ще закусим, две напомняния и след това ще отидем да играем футболен мач. Без извинение“, добави той.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Ранният начален час няма да определи треньора на Forge Боби Смирниотис.

„Това не променя много плановете ми“, каза той.

„Аз съм обикновено тук до 6:30, 7 часа сутринта всеки ден... Разликата е, че не се подготвяш за тренировка, а за този мач.“

Защитаващият шампиона Ванкувър Уайткапс гостува на ФК Кавалъри в другия четвъртфинал във вторник.

В сряда ФК Пасифик срещу Атлетико Отава и ФК Торонто срещу шампиона на Лига 1 Квебек КС Сен-Лоран.

Четвъртфиналните реванши са насрочени за 21 май в Торонто и Ванкувър, 22 май в Монреал и 29 май в Пасифик.

Мачът на Forge във вторник първоначално беше планиран да бъде мач от лигата срещу Halifax Wanderers FC, 500-ият мач в историята на CPL. Но купата зае мястото на календара.

CPL сега ще отбележи важния 500-ти мач в петък, когато York United FC е домакин на Valor FC.

Повече от 10 000 ученици от над 100 училища се очакват във вторник на Tim Hortons Field.

Forge е резервирал около 2300 училищни автобуса, за да откарат младите фенове до стадиона, като някои училища сами ще се погрижат за транспорта си.

Forge средно 5484 на домакински мач миналия сезон. Клубният рекорд от 17 611 беше поставен в първия мач в лигата на 27 април 2019 г.

Ванкувър и вторият от 2023 г. Монреал се разделиха в първия кръг на турнира за купата с 14 отбора, докато Кавалерите и Фордж елиминираха съперника си от CPL във Ванкувър ФК и Йорк Юнайтед ФК, съответно.

Победителят в канадското първенство е домакин на Voyageurs Cup и се класира за CONCACAF Champion's Cup, елитното мъжко клубно състезание на конфедерацията.

Това отбелязва четвъртата поредна година, в която Фордж и Монреал се сблъскват в мач за Купата, като отборът от MLS печели и трите срещи: 8-7 при изпълнение на дузпи на полуфинала през 2021 г., 3-0 на четвъртфинала на '22 и 2-0 на полуфинала '23.

Мачът също е двубой между братя с Дейвид Шониере, играещ за Forge, и по-малкия брат Mathieu Choiniere, носещ цветовете на Монреал.

Фордж-Монреал победителят ще се изправи срещу TFC или CS Saint-Laurent на полуфинала.

Forge игра последно на 27 април, побеждавайки гостуващия Valor FC 21, за да подобри резултата си до 3-0-0 в играта на CPL. Монреал (3-4-3, след като изигра осем от 10-те мача далеч от дома) загуби с 4-1 от Нешвил СК в събота.