Precious Achiuwa дава тласък на Knicks след контузията на Isaiah Hartenstein
New York Post | 2024-01-21 | 12:33:23

Това не беше игра за отмъщение само за OG Anunoby, RJ Barrett и Imanuel Quickley.

Още една част от тази хитова сделка избухна при победата на Никс със 126-100 над Раптърс в събота вечер в Медисън Скуеър Гардън, първият път, когато двата отбора играха след сделката.

Центърът на Никс Прешъс Ачиуа завърши с 18 точки — далеч най-високата му стойност за сезона с двата отбора — за 25 минути от пейката, заедно с 11 борби и блок.

25-те минути също бяха връх за сезона.

Той стреля почти перфектно 9 от 10 от пода.

Появата на Achiuwa беше нещо повече от хубава бележка под линия – сега той може да стане ключов.

Стартовият център Айзая Хартенщайн, който го запълни страхотно, откакто Мичъл Робинсън беше извън терените поради контузия в глезена, напусна съботния мач с болки в глезена през третата четвърт и не се завърна.

Старши треньорът Том Тибодо нямаше много актуална информация за Хартенщайн след мача.

вижте също

Jalen Brunson, RJ Barrett (вмъкване-вляво) и Имануел Куикли (вмъкване-вдясно)

Джалън Брънсън показва защо беше необходима търговията на Никс с любимци на феновете

„Просто играем играта, разбирате ли какво имам предвид? Не съм направил нищо различно“, каза Ачиува след това. „Подхождам към играта по един и същи начин всеки ден, играя по един и същи начин. Същата интензивност. Днес просто се оказа ден, в който нещата ми се получиха.”

Ачиува помогна на Никс да спечелят чашата, спечелвайки предимство от 61-31 борби.

Четири от борбите на Ачиува бяха обидни, където Никс имаха предимство от 15-11.

Неговите плюс-13 съвпадат с Хартенщайн, което означава, че Никс изобщо не са отпаднали с Ачиуа на пода.

„Вие просто искате да строите всеки ден. Мисля, че той игра силно“, каза Тибодо за Ачиува. „Удължените минути му помогнаха и мисля, че се запознахме с противника, но всеки ден просто влизайте там и играйте толкова силно, колкото можете. Когато правите това, добрите неща идват от това.“

Achiuwa беше повече от просто вкарване за Никс, играейки ценна роля като резервен център на отбора.

Това е позиция, в която Никс отслабнаха и едва ли биха могли да си позволят сега да загубят Хартенщайн. Jericho Sims е единствената друга опция там, освен ако Thibodeau не избере да играе smallball.

Ачиуа влезе в събота със средно 2,8 точки и 3,5 борби за 11,7 минути от пейката, откакто пристигна в Никс.

Предишният му резултат с отбора бяха седемте му точки при загубата на Никс от Маверикс на 11 януари.

С Раптърс Ачиуа имаше средно 7,7 точки и 5,4 борби за 17,5 минути на мач тази година.

„Чувствах се малко странно да съм срещу тези момчета – особено Скоти [Барнс], Крис [Баучер],” каза Ачиува. „Чувствах се малко странно да се състезавам срещу тези момчета, но най-важното е да спечелим мача.“