Представители на Super Bowl 2024, водени от съдия с противоречива история
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-23 | 23:34:32

Super Bowl 2024 може да има Chiefs, Ravens, Lions или 49ers, но със сигурност ще има някои зебри.

НФЛ обяви съдийския екип за мача на 11 февруари на Allegiant Stadium в Парадайс, Невада, който ще бъде ръководен от ветеран рефер Бил Винович.

NFL избира екипа си за Super Bowl въз основа на заслуги и докато 63-годишният играч ще играе третия си шампионски мач, автобиографията му не е лишена от недостатъци.

Винович беше рефер на станалия скандален мач за шампионата на NFC 2019, в който корнербекът на Рамс Никел Роби-Коулман нанесе директен удар на Томили Луис в края на четвъртата четвърт.

Длъжностните лица не наказаха попадението и Рамс спечелиха след продълженията.

НФЛ призна, че не е повикване и по-късно позволи на отборите да оспорват обажданията за смущения при пасове за сезон 2020.

Винович ще се присъедини към съдията Тери Килънс, съдията надолу Патрик Холт, съдията на линията Марк Пърлман, съдията на полето Том Хил, страничния съдия Алън Бейнс, задния съдия Брад Фрийман и повторния съдия Майк Чейс.

За Килънс назначението бележи и завръщане в Супербоул.

49-годишният играч добави едно битка към счетоводната книга, докато играеше за специални отбори и резервен защитник на Титаните при загуба с 23-16 от Рамс в големия мач през 2000 г.

Той ще стане първият човек, който ще играе и ръководи Super Bowl.

Играта ще отбележи и последния мач за Пърлман и Хил, които планираха да се пенсионират в края на сезона.

За втори път в историята на Super Bowl много служители ще се пенсионират след назначение на терена в голямата игра, според Football Zebras.

Смесеният съдийски екип идва от група от 28 официални лица, които са работили в дивизионния кръг.

Съдиите трябва да имат пет години съдийски опит с двама като рефери и да са работили поне един плейофен мач като рефер в предишен сезон.

Другите длъжностни лица трябва да имат пет години опит в NFL и да са работили с мач от конферентен шампионат или да имат три плейофни квалификационни сезона през последните пет години.

Източник: nypost.com