Представянето на Джайънтс, изпълнено с грешки, беше метафора за загубен сезон
New York Post | 2024-01-01 | 03:33:27

Маржът за грешка винаги щеше да е малък в този ден за Джайънтс.

Толкова малка, колкото разликата от победата на Рамс над Джайънтс в неделя на MetLife Stadium: Рамс 26, Джайънтс 25.

„Победите не се случват или падат просто в скута ви“, каза Дарън Уолър от тайт енда на Джайънтс след това. „Трябва да ги накарате да се случат в тази лига и ние имахме възможности да го направим. Когато не се възползвате от тези възможности, завършвате с L.’’

Правото за грешка е малко през целия сезон за предизвиканите от офанзива Джайънтс, които са в процес на постигане на едно от най-анемичните си офанзивни резултати в историята на франчайза.

И така, когато вие сте Джайънтс, вече елиминиран от надпреварата за плейофите, и играете срещу отбор на Рамс, който влезе в деня, след като спечели пет от предишните си шест мача и контролираше съдбата си в плейофите, позволете ни изброяват нещата, които не са могли да си позволят да направят в неделя:

Cornerback Adoree’ Jackson се захвана с един мач на Puka Nacua, който премина на 80 ярда при едно от съкрушителните отигравания в играта.

Приемачът новобранец на Рамс изглеждаше спрян за печалба от четири ярда с Джаксън, обвит навсякъде върху него, но той се разклати и се освободи за печалба от 80 ярда към линията от 2 ярда на Джайънтс, която постави Кайрен Уилямс TD една игра по-късно за преднина от 20-10 L.A.

„Исках да избера“, каза Джаксън пред The ​​Post след това. „Бяхме в нула блиц, прескочих маршрута и [куотърбекът на Рамс Матю] Стафорд свърши добра работа, като го изхвърли навън, така че имах лош ъгъл.“

Емоцията на Джаксън, когато видя Накуа да се разхожда край страничната линия?

„Просто, „По дяволите… п…, той направи игра“, каза Джаксън.

вижте също

Saquon Barkley

Отчетна карта от Седмица 17 на Giants: Брайън Дабол трябваше да наложи вето на непрепоръчително обаждане

Кикърът Мейсън Кросби пропуска допълнителна точка след като куотърбекът Тайрод Тейлър се свърза с Дариус Слейтън при точков пас от 80 ярда, за да намали преднината на Рамс до 20-16 през третата четвърт.

Кор’Дейл Флот по същество ескортира Рамс в удара за отбелязване на голове през четвъртата четвърт, който им даде преднина от 26-19.

Първо, корнербекът на Джайънтс даде на приемащия Рамс Демаркъс Робинсън еквивалента на състезателната писта Медоулендс за възглавница, тъй като Робинсън спечели 37 ярда при лесно хващане и бягане. При следващата игра Флот беше повикан за задържане в защита, което създаде 28-ярдов удар на Уилямс.

Даниел Белинджър беше повикан за задържане на дузпа, която отмени удар на Тейлър от 47 ярда на новобранеца Джалин Хаят през четвъртата четвърт.

Тайт ендът на Джайънтс закачи страхотната безопасност на Рамс Куентин Лейк, когато Хаят достигна линията от 13 ярда на Рамс. Тази поредица приключи няколко пиеси по-късно при неуспешна игра четвърти и 1.

„Мислех, че направих добра игра, но не мога да оставя в ръцете на рефера да плати“, каза Белинджър. „Когато имате тези големи ударни игри, не можете да ги загубите за нещо такова. Това е разочароващо.“

Луката на деня беше Тейлър, който се опитваше да преобразува от две точки, за да даде преднина на Джайънтс от 27-26, след като връщащият се на пънт Гънър Олшевски вкара при ретур от 94 ярда с 3:27 оставайки да направи 26-25 Рамс, хвърли пасивно пас зад бягащия бек Сакуон Баркли, който нямаше шанс да хване топката.

„Saquon беше отворен и аз някак си бях хванат между пускането и хвърлянето му и не направих нито едно от тях“, каза Тейлър. „Трябва да бъда по-добър.“

След това имаше Баркли, който изпусна пас на Тейлър с 1:04, оставащи за последното притежание на Джайънтс, което той можеше да превърне в огромен печеливш без никой около себе си.

„Това беше прост вариант на маршрута, който исках цяла година и го прочетох добре и мислех да го занеса до къщата, вместо да осигуря улова“, каза Баркли. „Това са малките неща. Ето до какво се свежда.“

Тема на деня.

Daboll, без таймаути, любопитно обявява реми игра за второ надолу на Barkley, което доведе до загуба на 2 ярда от линията на 36 ярда на Giants, оставяйки Кросби, третия ритник на отбора през това време сезон, с опит от 54 ярда за победа в мача.

„Да, бих искал да върна възпроизвеждането“, оплака се Дабол.

Ударът на Кросби, разбира се, падна ужасно кратко.

Подходящ завършек на деня за 5-11 Giants.

Метафора за един загубен сезон, в който Джайънтс прекараха твърде много време в неуспех.