Ралито на St. John не може да компенсира слабите усилия при загубата от Xavier
New York Post | 2024-02-01 | 04:11:20

СИНСИНАТИ — Десет добри минути не бяха достатъчно добри.

Не на пътя. Не срещу отчаян отбор, който играе за своя сезон.

Св. Джон се измъкна от дефицит от 11 точки през второто полувреме, но не успя да довърши победата при излизане отзад.

Джони, честно казано, не заслужаваха да напуснат Cintas Center победители.

Не и с начина, по който се защитаваха. Не с начина, по който отскочиха.

След загуба от 43 точки в най-високо класирания Кънектикът, Ксавие изхвърли Сейнт Джонс, изпращайки Red Storm обратно до .500 в играта Big East преди съботния сблъсък с действащия национален шампион Huskies.

Ксавие затвори серия от 13-2, която започна с две наказателни удара на Дезмънд Клод.

Куинси Оливари го последва с тройка и Сейнт Джонс загуби четвъртия си мач от пет опита.

Данис Дженкинс направи всичко възможно, отбелязвайки 25 точки при 11 от 17 стрелби, а Джоел Сориано имаше 21 точки и 15 борби. Но никой друг не се засили.

Нещо повече, защитата на Сейнт Джон беше лоша. Ксавие имаше 28 точки в прехода и 32 точки в боята. Клод, Оливари и Дейвион Макнайт взеха заедно 65 точки.

Ксавие беше далеч по-добрият отбор през първите 20 минути.

Беше агресорът, беше повече физически, беше по-отчаяно.

Св. Джон имаше късмета да изостава само с четири на полувремето, страничен продукт от огромното полувреме на Дженкинс (15 точки при стрелба 7 от 10). Останалите Джони изстреляха 6 от 24 от полето.

Мускетарите натрупаха 17 точки за бърз пробив, като често побеждаваха Сейнт Джонс в прехода, дори след направени кошове. Ксавие вкара първите 10 точки в мача в боя и имаше ранно предимство на чашата.

Сориано не се появи на борда, докато не останаха 7:41 часа до края на първото полувреме, докато Ледлъм и Ар Джей Луис не бяха фактори, всеки от които беше обременен с два ранни фаула.

Играта на Сориано се подобри - той имаше 10 борби в началната строфа заедно със седем точки.

При първото притежание от второто полувреме Сейнт Джонс спря, но не можа да стигне до отскок в защита, предусещащ знак.

Не успя да събере няколко спирания и видя, че дефицитът се увеличи до най-високото ниво на играта 11, когато Дженкинс изгуби контрол над дрибъла си и Дейлин Суейн на Ксавие влетя за приятно забиване.

Оставаше още 13:10, повече от достатъчно време за St. John’s да се събере.

Най-накрая, при оставащи 3:59, след като Johnnies пропълзяха до два и получиха ключово спиране, St. John’s дръпна дори с джъмпър на Jenkins. Това наложи таймаут на Ксавие, създавайки драматичен завършек.

Старшият гард Нахием Алейн (десен глезен) се завърна, след като пропусна последния мач. Той записа 11 минути и отбеляза две точки при стрелба 1-от-4. … Второкласното крило Садику Ибине Айо ще пропусне остатъка от сезона, след като претърпя операция на коляното. Трансфер на университета Йона, Ибине Айо се появи само в пет мача за Сейнт Джонс тази година като рядко използвана резерва.