Раптърс с къси ръце бяха издухани от Кингс
Global News | 2024-03-21 | 04:07:18

ТОРОНТО – Домантас Сабонис направи трипъл-дабъл с 13 точки, 17 борби и 10 асистенции, докато Сакраменто Кингс нанесоха на Торонто Раптърс осмата им поредна загуба, 123- 89, в сряда.

De'Aaron Fox отбеляза рекордните 20 точки за Сакраменто (40-28), който спечели четири от последните си пет мача. Малик Монк добави 17 точки от резервната скамейка.

Гари Трент младши поведе с 18 точки за Торонто (23-46), който записа 1-10 в последните си 11 мача.

Стартовият пойнтгард Имануел Куикли се присъедини към дългия списък на неактивните играчи на Раптърс поради лични причини. Старши треньорът Дарко Раякович каза преди мача, че няма график за завръщането му.

Раптърс вече липсваха нападателят Скоти Барнс (фрактура на лявата ръка), центърът Якоб Поелтл (скъсана връзка на лявата ръка), нападател RJ Barrett (лични причини), нападател Chris Boucher (частично разкъсване на MCL) и гард D.J. Картон (изкълчване на десния глезен).

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Сакраменто започна бързо с преднина от 9-3 малко повече от две минути в първата четвърт. Торонто се съживи с помощта на седем точки от Очай Агбаджи и тройка от Кели Олиник, които водят до 17-16 по средата на четвъртината.

Но Кингс водеха с 32-27 след първия фрейм.

Алекс Лен, овладявайки серия от 11-4 на Сакраменто само 2:14 след втората четвърт, доведе до таймаут на Раптърс. След това Харисън Барнс даде най-голямата им преднина на Кингс до този момент при 53-36 с тройка.

Сакраменто затвори четвъртината със серия от 11-0, за да води с 68-45 на полувремето.

След като тройката на Барнс покачи Кингс с 30 точки при 8:10 до края в третата четвърт, Раптърс най-накрая показаха малко живот за кратък период, правейки мача 78-54. Но Сакраменто отговори с поредица от 15-1, ограничена от забивка на Кийгън Мъри от основната линия.

Кралете имаха преднина от 99-65 навлизайки в последната четвърт, когато Сакраменто остави титулярите си, а феновете на Раптърс се отправиха към изходите рано . Трент удря тройка, за да намали изоставането до 25 точки при оставащи 4:32.

Раптърс приемат Оклахома Сити Тъндър в петък.

Кралете ще бъдат във Вашингтон, за да се изправят срещу Уизардс в четвъртък.