Ръсел води Лейкърс пред Раптърс 128-111
Global News | 2024-04-03 | 03:28:34

ТОРОНТО – Д'Анджело Ръсел вкара 25 точки и добави седем асистенции, когато Лос Анджелис Лейкърс победи Торонто Раптърс 128-111 във вторник.

ЛеБрон Джеймс имаше 23 точки и девет асистенции, докато Лос Анджелис (43-33) спечели последователни мачове. Антъни Дейвис направи дабъл-дабъл с 21 точки и 12 борби.

RJ Barrett от Мисисауга, Онтарио, поведе всички реализатори с 28 точки, добавяйки шест асистенции и шест борби при загубата на Торонто (23-52) това е 14-та поредна игра. Имануел Куикли имаше 20 точки и шест асистенции.

И двамата играчи се завърнаха в състава на Раптърс, след като пропуснаха няколко мача, тъй като скърбяха за смъртта на близките си.

Куикли си взе отпуск след своя чичо Шон Хамилтън почина от рак на 20 март, пропускайки шест мача. Барет, чийто 19-годишен брат Нейтън Барет почина на 14 март, пропусна девет мача.

Раптърс загубиха 17 последователни мача през сезон 1997-98 за най-дългата серия от загуби в историята на франчайза.

p>

Брус Браун (болка в дясното коляно) напусна играта през четвъртата четвърт и не се върна. Контузията му беше само най-новата в поредица от здравословни неуспехи за Торонто.

Въпреки че Раптърс са математически елиминирани от следсезона, те все още имат оставащи залози за сезона.

Имейлът имате нужда от водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Първият избор на Торонто в драфта на НБА това лято е условен, след размяна със Сан Антонио Спърс миналия сезон на Якоб Поелтл. Раптърс имат шестия най-лош рекорд в НБА, но ако лотарията за драфта на 12 май ги разбърка до седмо или по-високо място, този избор отива при Сан Антонио.

Стотици жълти фланелки на Лейкърс бяха осеяни в долната купа на Scotiabank Арена във вторник, с Джеймс – сигурен член на Залата на славата – получи огромни овации, когато тичаше на корта за загрявка и отново, когато той и Дейвис бяха посочени по време на представянето преди мача.

Куикли и Барет имаше незабавен ефект, отбелязвайки първите осем точки на Торонто в мача и асистирайки за следващите четири точки на Раптърс, всички отбелязани от новобранеца Грейди Дик.

Въпреки това горещо начало, Лейкърс затвориха първата четвърт при серия 8-0, за да поведе с 34-25. Барет имаше девет точки в началния период, а Куикли имаше осем.

L.A. водеха с цели 13 точки през втората четвърт, но Торонто намали тази разлика със серия 9-3 до края на полувремето. Барет поведе всички голмайстори във втория с 10 точки, въпреки че Лейкърс имаха предимство от 64-58 на паузата.

Дейвис и Джеймс имаха по девет точки всеки в третия, когато Лейкърс взривиха мача широко, с серия 17-5 в последните четири минути на четвъртината, издигайки гостите до преднина от 100-79. Барет вдигна разпродадената публика от 19 800 на крака с гръмотевично забиване с 2,1 секунди до края на периода за неговата 26-та точка в мача.

Лос Анджелис се опитва да спечели място в конкурентната Западна конференция преследване на плейофите, не се отказа в четвъртата четвърт, водейки с цели 32 точки. Старши треньорът на Лейкърс Дарвин Хам остави всичките си титуляри на резервната скамейка с шест минути до края, а старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович последва примера, като и двата отбора дадоха на своите дълбоки играчи повече време на корта.

ЮЖНОАЗИАТСКО НАСЛЕДСТВО НОЩ — Раптърс празнуваха южноазиатските общности в района на Торонто по време на мача с музикални изпълнения и танцови номера. Това включва Subhadra Vijayakumar, който свири на националните химни на южноиндийска карнатична цигулка, изпълнение на полувремето на пенджабско-канадския певец Jazzy B и изпълнение на пауза от тамилско-канадския мридамгист Yanchan Produced.

СЛЕДВА — Торонто посещава Минесота Тимбъруулвс в сряда.

Лейкърс продължават своя ход на източното крайбрежие в сряда със спиране във Вашингтон, окръг Колумбия.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 2 април 2024 г.