Расмус Хойлунд и Дъглас Луис се СБИВАТ по време на победата на Манчестър Юнайтед над Астън Вила, след като дръзкият жест на датския нападател вбеси Вила Парк
Daily Mail | 2024-02-12 | 03:50:50

При стрелба покрай Еми Мартинес Хойлунд отбеляза пет поредни мача в лигата, като стана най-младият играч след Никола Анелка, постигнал подобно постижение във Висшата лига.

С Люк Шоу заменен поради контузия на полувремето Юнайтед изглеждаше значително по-уязвим и Вила в крайна сметка си проправи път обратно в мача, като Луис изравни след часа.

Размус Хойлунд (вляво) и Дъглас Луис имаха съвкупност в заключителната фаза на победата на Ман Юнайтед над Астън Вила

Луис беше разочарован от Хойлунд, докато излизаше от терена по време на смяната си

Хойлунд беше заменен в добавеното време на победата на Юнайтед с 2-1 на Вила Парк в неделя вечер

Хойлунд продължи горещата си серия във Висшата лига на Вила Парк, като даде преднина на Юнайтед

Но Вила остана в играта и Луис изравни след корнер след изтичането на часа

Вашият браузър не поддържа iframes.

Бившият полузащитник на Манчестър Сити бурно отпразнува гола си, решение, което по-късно го накара да бъде тролнат от Рио Фърдинанд в социалните медии.

Когато мачът наближаваше заключителните си етапи, изглеждаше, че и двете страни ще бъдат доволни да си тръгнат с точка.

Въвеждането на Скот Мактоминей увеличи инерцията в края на краищата и шотландецът отново беше на разположение, за да постигне жизненоважен гол, след като възстанови преднината на Юнайтед в 86-та минута.

Тъй като Ерик тен Хаг искаше да осигури победа, Хойлунд беше заменен в добавеното време от Джони Евънс.

21-годишният играч не бърза да напусне терена, докато часовникът се спускаше и предложи нахален жест на верните на Villa Park, като им напомни за резултата и даде знак, че трябва да къкри.

Ясно недоволен както от жеста, така и от часовника, който се спускаше, докато той излизаше от терена на играта, Луис изтича до него и го сграбчи за ризата, преди да насочи нападателя.

Феновете на Вила изразиха ясно чувствата си по време на инцидента, като клипове в социалните медии демонстрираха колко много Хойлунд е вбесил някои от присъстващите привърженици.

Юнайтед обаче щяха да се смеят последни, тъй като устояха да си осигурят три точки.

С това, което може да се окаже решаваща победа зад гърба си, Юнайтед отпразнува на терена във Вила Парк, като Хойлунд даде фланелката си на присъстващ млад привърженик.

Когато играта наближи нивото на добавеното време, резервата Скот Мактоминей се отправи към дома, за да възстанови преднината на Юнайтед

Хойлунд беше заменен от Джони Еванс в добавеното време, което предизвика инцидента между него и Луис

Отборът на Ерик тен Хаг вече е само на пет точки зад Вила , и шест зад Тотнъм на четвърто място

Победата също бележи едва втория път този сезон отборът на Тен Хаг да спечели три мача от Висшата лига на отскок и такава форма ще трябва да продължат, ако искат да запазят заряда си за футбола в Шампионската лига.

Тотнъм в момента води с шест точки на четвърто място, а победата в неделя затвори разликата между Юнайтед и Вила до само пет точки.

Пътуване до Кенилуърт Роуд е следващо за отбора на Тен Хаг, когато те посрещнат Лутън в събота, преди да приемат Фулъм следващия уикенд .

Вила междувременно ще продължи опитите си да се класира за Шампионската лига за първи път в настоящия й формат, когато пътува до Крейвън Котидж следващия уикенд.