Расмус Хойлунд вкарва два гола, докато Манчестър Юнайтед удържа Лутън
Breaking News | 2024-02-18 | 20:48:19

Влизащият във форма Расмус Хойлунд се оказа достатъчен за Манчестър Юнайтед да надмине битката с Лутън, след като електрическият им старт заплашваше да се превърне в тежък срив на Kenilworth Road.

Червените дяволи на Ерик тен Хаг се радват на непобеден старт на 2024 г. и се надяват на по-светло бъдеще под ръководството на сър Джим Ратклиф, тъй като председателят на Ineos се готви да стане официално миноритарен собственик следващата седмица.

Юнайтед натрупа пета поредна победа във всички състезания в неделя, но направиха упорита работа за победата си с 2-1 срещу Лутън, след като Хойлунд отбеляза два удара в първите седем минути.

Откриването дойде само 37 секунди след началния удар и видях 21-годишния играч да замени халфа на Нюкасъл Джо Уилок като най-младия играч, отбелязал гол в шест поредни мача от Висшата лига.

Юнайтед никога не е излизал напред във Висшата лига по-бързо от това, нито бяха извели с 2-0 като гост, както направиха, когато Хойлунд удари с гърди при удара от воле на Алехандро Гарначо.

Но Лутън направи живота труден за най-големите клубове на Кенилуърт Роуд и това не беше по-различно, като Карлтън Морис върна един назад в 14-ата минута.

Отборът на Роб Едуардс беше вдъхновен от този гол и постоянно обезпокои Юнайтед, който имаше късмета да не види Каземиро изгонен за два жълти картона преди смяната му на полувремето.

Последва задъхан втори период, но някак си нямаше повече голове, като Рос Баркли видя, че удар с глава в добавеното време удари гредата за домакините.