Равенство 1-1 на Ванкувър Уайткапс срещу Шарлът ФК в домакинския мач
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-03-03 | 21:07:34

Райън Рапосо признава, че би бил емоционално изгубен преди няколко години, ако направи същата грешка, довела до първия гол на Шарлът в съботния домакински мач за Ванкувър Уайткепс.

Но сега защитникът насочи това разочарование към по-продуктивни методи: главно като вкара изравнителния гол за Уайткепс при равенството 1-1 в Мейджър Лийг Сокър с ФК Шарлът на B.C. Място.

„Мисля, че слонът в стаята, за който може би хората не искат да ме питат, е първият им гол и очевидно аз давам топката“, каза Рапосо след мача.

„Искам да кажа, виждам го навсякъде в Twitter. Всички ми чуруликат. Това е футбол, хората правят грешки. Но да, това е нещо, което сме тренирали 1000 пъти и веднага щом топката влезе, първата мисъл беше „Ще видя това утре сутрин на филма или два дни на филма.“

Рапосо отиде да избие топката, само за Брехт Дежаегере да грабне топката и да стреля в центриране, а Енцо Копети фалира паса, за да позволи на Юри Таварес да отбележи откриващия гол в 31-та минута за Шарлот.

„Мисля, че може би преди няколко години, мисля, че щях да загубя главата си след това. Като че ли наведох главата си и... може би имах тежка останала част от играта“, каза Рапосо.

„Но честно казано топката влезе и моето мислене беше като „Случва се. Ще продължа да дриблирам срещу момчета, ще продължа да бъда активен в последната третина, ще продължа да играя моята игра.“ И да, щастлив съм. Доволен съм от представянето си, защото направих точно това.“

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Уайткепс изравниха пет минути след добавеното време на първото полувреме, след като дълбоко центриране на Педро Вите намери широко отворен Рапосо, който спокойно прокара топката покрай проснатия Кристиян Кахлина.

„Искам да кажа, че аз Мисля, че голът е гол,” каза Рапосо, когато го попитаха за гола и как той беше вързан в задната част на мрежата, след като Kahlina изглежда прекали да се гмурка при опита за спасяване.

„Няма значение как влезе, има значение, че влезе. Явно исках да го върна обратно през вратата и той влезе.

Най-добрите шансове на Ванкувър през второто полувреме дойдоха в рамките на минути един от друг, с Кахлина отказвайки Джавайн Браун по линията, преди да го последва със спасяване срещу резервния нападател Фафа Пико.

Шансът на Пико дойде, след като Нейтън Бърн от Шарлът се опита да изчисти топката, само за да я удари право в крилото на САЩ, позволявайки му шанс един на един, който Кахлина отблъсна.

Мениджмънтът на Ванкувър по време на мача беше обслужван от помощник треньора Майкъл Д'Агостино, който служеше като главен треньор на отбора в отсъствието на Вани Сартини, който започна първия от шестте си мача отстраняване.

„Като цяло започнахме малко сънливи. Много от нещата, които планирахме да направим, просто не ги изпълнихме. Дали е било поради липса на разбиране, не съм сигурен,” каза Д'Агостино след мача.

Сартини има право да бъде в съблекалнята на Уайткепс до 90 минути преди мача и след това не му е позволено да общува с отбора до края на мача.

Д'Агостино похвали представянето на Рапосо и желанието му да играе на няколко позиции, за да помогне на своя отбор.

„Аз мислеше, че се е справил добре. Мислех, че той успя да навлезе повече в мача, когато ние успяхме да окажем по-голям натиск върху топката. Мисля, че тогава започна всичко за нас,” каза треньорът.

Шарлът смяташе, че има шанс да открие резултата в 22-ата минута, когато реферът Скот Боуман отсъди дузпа за Копети след предполагаем фаул от защитник Ранко Веселинович.

Но обаждането беше отменено от видеопреглед под аплодисменти от публиката от родния град от 29 624.

Мачът беше ръководен от Скот Боуман, съдия от канадската Висша лига, до разногласията по договора между Мейджър Лийг Сокър и нейния съюз на съдиите.

Дуото Брайън Уайт и Райън Голд, които комбинираха почти половината от 55-те гола на отбора през 2023 г., се бореха да намерят ритъм в играта , с пропуснати подавания и неправилно изтичане на топката.

„Мисля, че по-скоро се дължи на факта, че се борехме да спечелим топката на по-високи позиции и винаги играехме на заден крак малко“, каза Д'Агостино.

Ванкувър спечели за последно първия си мач от сезона си през 2021 г., победа с 1-0 над ФК Портланд Тимбърс.

Източник: globalnews.ca