Раян Аит-Нури отказва жизненоважна победа на Бърнли, докато Вълците си поделят плячката
Breaking News | 2024-04-02 | 23:44:49

Третият гол на Раян Аит-Нури в четири мача донесе на Вълците равенство 1-1 срещу Бърнли, борещ се за изпадане.

Якоб Бруун Ларсен вкара от воле хубав гол за домакините в 37-ата минута, но Аит-Нури изравни дълбоко в добавеното време на първото полувреме и късният натиск на Бърнли за победител се оказа безрезултатен.

Кларетс удължиха серията си без загуба до четири мачове, но победата на Нотингам Форест с 3-1 над Фулъм доведе до нарастване на разликата до безопасността до шест точки със седем оставащи мача, докато Вълците продължават да водят битката за европейските места.

Бърнли отново играеха някои окуражаващи неща в началния етап, когато Уилсън Одоберт намери пространство между линиите и те направиха няколко удара в наказателното поле на Уулвс, но без да намерят начин да застрашат вратата на Хосе Са.

Заплахата на Уулвс дойде предимно на почивката и когато Нелсън Семедо избухна напред отдясно, той върна топката обратно за Аит-Нури на границата на наказателното поле, но лошо докосване на алжиреца позволи на Витиньо да открадне топката.

Като фенове на Бърнли в едно блок на трибуната на Джими Макилрой зад вратата на Аро Мурич беше евакуиран поради метална лента, оставена да виси от покрива, Жоао Гомес се насочи точно встрани от целта и към току-що опразнените места.

Но Бърнли бързо се върнаха в предния крак и Лайл Фостър мушна топката на Витиньо, за да се затича към вратата, но ударът му беше твърде близо до Са.

Португалският вратар обаче не можа да направи нищо срещу удара на Ларсен, тъй като играчът на Хофенхайм под наем срещна топката на Дара О'Шей от дълбочина от воле, за да я прати в далечния ъгъл.

18-годишният нападател на Уулвс Леон Чиуоме, който записа едва второто си участие във Висшата лига, стреля встрани след разбъркване в зоната, но гостите не успяха да вкарат гол, докато изравниха три минути след добавеното време.

Бърнли бяха разстроени от меко решение за пряк свободен удар срещу О'Шей, след което не успяха да разберат с последствията, тъй като центрирането на Пабло Сарабия беше засечено с глава от Айт-Нури, като голът оцеля след проверка на VAR.

Айт-Нури можеше да има втори осем минути след второто полувреме, когато се хвана за добра топка от Мат Дохърти и преодоля Максим Естев, за да пробие чисто към вратата, но Мурич остана твърд, за да блокира удара на алжиреца.

Бърнли отговори с един от най-добрите си ходове в мача.

Фостър остави топката за напредващия Витиньо отдясно и той дръпна топката обратно за Джош Кълън пред вратата, но Са отби нисък удар на халфа.

Спорт Доминик Калвърт-Люин сложи край на головата суша, за да спечели Ev. ..Прочетете повече

След това Одоберт тества вратаря със силен удар, когато една свободна топка падна към него в зоната.

Матеус Куня влезе от пейката, за да направи първото си участие в Уулвс от средата на февруари след контузия в подколенното сухожилие, докато Винсънт Компани пусна Джей Родригес, докато Бърнли се опитваше да намери победител.

Нападателят-ветеран вкара топката в мрежата в 87-ата минута, но флагът беше вдигнат за засада и точките бяха споделени.