Райън Линдгрен напусна с контузия в горната част на тялото при загубата на Рейнджърс
New York Post | 2024-01-27 | 08:44:49

Рейнджърс, които вече получиха обезкуражаващи новини в петък сутринта, когато Филип Читил претърпя неуспех в опита си да се завърне след предполагаемо сътресение, също загубиха защитника Райън Линдгрен от неразкрита травма на горната част на тялото в първия период от загубата им с 5-2 от Golden Knights в Garden.

„Това просто натоварва малко „D“. И е трудно да загубиш този играч, този тип играч“, каза Питър Лавиолет след мача. „Мисля, че е трудно, а след това, когато влезеш в тази ротация от петима [защитници], навлизаш в двойна смяна.

„Вероятно бяха пет минути в мача, а ние сме паднали до пет, а след това за периоди от две и три четвърти сменяте двойно много защитници за много минути. И те са голям, силен отбор, който кара кънки.“

Линдгрен и дългогодишният партньор в синята линия Адам Фокс бяха разделени, за да започнат играта, като Линдгрен се премести в дуо заедно с Брейдън Шнайдер.

Но Рейнджърс трябваше да смени петима защитници, след като Линдгрен напусна осем минути в първия период, след като беше чекнат в дъските от Кийгън Колесар.

Ник Бонино все пак ще може да се наслади на почивката си в Мача на звездите, преди да се отчете пред второстепенните лиги за първи път от повече от десетилетие.

Центърът на ветерани се отказа в петък и беше назначен от Рейнджърс на AHL Хартфорд, въпреки че организацията не изисква 35-годишният Бонино да се яви незабавно на Wolf Pack, според източник.

15-годишният ветеран от НХЛ, който подписа едногодишен договор на стойност $800 000 с Рейнджърс през юли, не се е появявал в мач от второстепенна лига от сезон 2011-12.

Паузата на звездите в НХЛ започва за Рейнджърс след съботния мач в Отава.

Kaapo Kakko вкара с Игор Шестеркин, който изтегли при оставащо 1:05, за да изравни Рейнджърс в рамките на 4-2, едва четвъртият му гол в 27 мача този сезон.

„Всъщност си помислих, че Каапо изигра силен мач в последния мач и си помислих, че той беше забележим за мен в Сан Хосе и може би голът му дава отскок“, каза Лавиолет.

Центърът Джейк Лещишин беше извикан по-рано тази седмица от Хартфорд, но той беше здрава драскотина за мача в петък.