Райън Портеъс призовава Шотландия да се стегне в защита, тъй като серия без победи продължава
Breaking News | 2024-03-23 | 16:40:33

Райън Портеъс признава, че Шотландия трябва да се стегне, след като поражението с 4-0 от Холандия в петък направи 18 допуснати гола в шест мача без победа.

Отборът на Стив Кларк започна добре през първото полувреме на приятелския мач на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам, докато холандците не поведоха срещу хода на играта пет минути преди почивката с мощен пробив на Тиджани Рейндерс.

Шотландският нападател Лоурънс Шанкланд пропусна страхотен шанс в 62-ата минута, когато преодоля холандския вратар Марк Флекен, като капитанът на Хартс пресече гредата с удара си.

Започна да върви наистина надолу за шотландците 10 минути по-късно, когато Джорджиньо Вайналдум вкара с глава секунда преди резервите Уот Уегхорст и Дониел Мален да добавят късни голове.

Шотландия изкара шест мача без победа за първи път от октомври 2007 г. до септември 2008 г. и преди приятелския мач срещу Северна Ирландия на Хемпдън Парк във вторник, защитникът на Уотфорд Портеъс призна, че е необходимо подобрение.

Той каза: „Беше разочароващо. Бяхме повече от това за дълги заклинания.

„Имахме редица добри шансове да се изравним или може би дори да излезем напред, но в крайна сметка головете, които допуснахме, ни попречиха да постигнем нещо играта.