Разбитите Рейнджърс губят отново от Голдън Найтс, докато Игор Шестеркин се бори
New York Post | 2024-01-27 | 05:11:35

Почти всеки мач на Никс в градината напоследък е празник на любовта, но Рейнджърс имаха много различно преживяване в петък вечер, включващо техните оправдано неспокойни и недоволна домакинска публика.

Веднъж въртящи се Рейнджърс едва се вкопчват в първото си място в Метро Дивизията, тъй като продължиха да куцат в паузата на Мача на звездите с изпълнена с освирквания загуба с 5-2 от Голдън Найтс, за да паднат под НХЛ- .500 през последните им 25 игри.

Нестабилният вратар на All-Star Игор Шестеркин изкашля три гола в първите девет изстрела, срещу които се изправи – и четири в общо 19 – докато Сините фланелки паднаха до 11-12-2 от 5 декември след старт от 18-4-1 под ръководството на треньора за първа година Питър Лавиолет.

Рейнджърс, които вече получиха обезкуражаващи новини в петък сутринта, когато Филип Читил претърпя неуспех в опита си да се завърне след предполагаемо сътресение, също загубиха защитника Райън Линдгрен в първия период заради неразкрита контузия на горната част на тялото.

Тъй като до почивката остава само гостуването на Отава в събота, Рейнджърс водят с две точки на Ураганите и на Флайърс с пет в Метро, ​​като и двата отбора играят и в събота.

Тъй като отборът му вървеше 3-5-2 в предишните си 10 мача, Лавиолет раздели дългогодишната си двойка от най-добри защитници, за да започне мача, като Адам Фокс работеше с Ерик Густафсон и Линдгрен, пързаляйки се заедно с Брейдън Шнайдер.

Двойката К’Андре Милър и капитанът Джейкъб Труба останаха непокътнати, но напускането на Линдгрен по средата на първия период наложи ротация от петима играчи до края на мача

Линдгрен не се завърна, след като беше ударен в дъските от Keegan Kolesar осем минути след началото на мача.

С ветеран център Ник Бонино, който изчисти правата си и беше назначен в петък в AHL Хартфорд, Лавиолет отиде с Джони Бродзински и Баркли Гудроу в центъра на третата и четвъртата си линия – зад топ единиците, закотвени от Мика Зибанеджад и Винсент Трочек – срещу защитата Шампионите на Купа Стенли, които също победиха Сините фланелки с 5-1 миналата седмица във Вегас в началото на разочароващото 1-2-1 уестърн.

Новата двойка Шнайдер-Линдгрен беше на леда за първия гол на мача, но той отиде при Голдън Найтс (29-14-6) при пренасочване на Шелдън Ремпал пред удара на Пол Котър покрай Шестеркин 5:02 в първия период.

Фокс и Густафсон направиха асистенции при изравнителния гол 1:29 по-късно, като Уилър погреба своя осми за сезона от левия кръг.

Прочетете мнението на експерта за Blueshirts

Регистрирайте се за Inside the Rangers на Лари Брукс, ежеседмично издание Sports+.

Благодаря ви

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Насладете се на този ексклузивен бюлетин на Post Sports+!

Вратарят на Вегас Адин Хил отрече да е свалил Алексис Лафрениер (един гол в 15 мача) отблизо с ръкавицата си в края на периода, за да запази 1-1 възел въпреки предимството от 15-6 удара за Рейнджърс чрез един.

Все пак Найтс победиха Шестеркин при всеки от първите си два удара в средната сесия — в рамките на 46 секунди един от друг за преднина от 3-1 до 4:04 часа на средната сесия.

Това бе деветият път, когато Рейнджърс изкашля два гола за по-малко от минута този сезон.

Колесар отне шайбата на Артеми Панарин и се втурна сам, побеждавайки Шестеркин с китка извън крилото от левия кръг над ръкавицата към далечната греда за резултат без асистенция при 3:18.

По-малко от минута по-късно, Джонатан Марчесо се насочи към гол, предизвиквайки още стенания и освирквания от вярващите на MSG.

Marchessault вкара втория си удар в мача едва две минути след третата за преднина от 4-1 и завърши хеттрика с празна врата късно, което му даде лидер в отбора с 25 гола за сезона.