Реакцията на Бруно Фернандес към алчния съотборник в Манчестър Юнайтед говори много
The Mirror | 2024-01-28 | 22:57:49

Бруно Фернандес беше бесен на Алехандро Гарначо, след като крилото на Манчестър Юнайтед отхвърли златен шанс в ранните етапи на неделната победа с 4-2 над Нюпорт Каунти .

Отборът на Ерик тен Хаг успя да избегне голямо разстройство срещу отбора от Лига Втора, но това се случи от удобната следобедна работа за Червените дяволи, които бяха с два гола повече в рамките на 13 минути, благодарение на Фернандес и Коби Майноо.

Но Нюпорт отвърна на удара чрез Брин Морис в края на първото полувреме, преди голмайсторът Уил Еванс да възстанови равенството малко след почивката. Антони и Расмус Хойлунд спестиха изчервяването на Юнайтед през второто полувреме.

При воденето на Юнайтед с 2-0, Фернандес можеше да бъде видян да излее разочарованието си, след като Гарначо избра да стреля, вместо да хвърли топката на капитана на Юнайтед и Хойлунд дебнат в кутията. А Дани Мърфи, който коментира мача за BBC Sport, смята, че Фернандес има пълното право да покаже разочарованието си.

Мърфи каза в коментар: „Фернандес се ядоса и мисля, че е прав. Ако Гарначо изравни това, тогава Фернандес има тап-ин и играта е готова. Малко е алчно. Ако Гарначо изведе това, това е гол, 3 -0 и мачът свърши. 10 минути по-късно мачът започва [след като Нюпорт отбеляза за 2-1].“

Въпреки че изглеждаше, че алчността на Гарначо ще се върне да преследва Манчестър Юнайтед след това Енергичният защитник на Нюпорт, хората на Тен Хаг упорито успяха да запазят мястото си в петия кръг на ФА Къп, което сега е единственият им реалистичен шанс за сребро този сезон.

Юнайтед ще се изправи срещу Бристол Сити или Нотингам Форест в следващия кръг през февруари в зависимост от това кой е победител в съответното повторение.

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Ман Юнайтед срещу Нюпорт? Кажете ни тук.

Реагирайки на победата, Фернандес призна, че представянето не е било перфектно и дори спомена шансовете, които Юнайтед пренебрегна - като този с Гарначо - в оценката си след мача.

Капитанът на Юнайтед обаче похвали работата, която той и неговите съотборници свършиха при затварянето на мача. Той каза: „Очевидно това не беше резултатът, който искахме. Постигнахме победата, която искахме, но резултатът не беше идеалният за нас. Не искахме да допускаме голове. Първият беше страхотен от тях, невероятен удар.

„Имахме шансове да направим 3-0, но когато водиш с 2-0 в този тип мачове, всеки иска да отбележи и да постигне своя гол, а понякога ние не го правим вземете най-доброто решение за екипа. Мисля, че след това свършихме страхотна работа, за да затворим играта."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете, за да получите ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите