Реал Мадрид си осигури спорна победа за завръщане с 3-2, която накара противника Алмерия да се почувства „ограбен“
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-22 | 13:30:50

Да играеш слабо, но по някакъв начин – по всякакъв възможен начин – намирането на начин за победа беше ключова характеристика на сезона на Реал Мадрид досега, а последното измъкване на отбора, победа с 3-2 у дома срещу последния класиран Алмерия, беше най-важното още.

Изоставайки с 2-0 на полувремето до гол на Ларги Рамазани в рамките на 40 секунди и зашеметяващо воле на Едгар Гонсалес, Реал се нуждаеше от помощ през второто полувреме – и получи три чрез видео асистент рефера (VAR).

Първо, реферът Франсиско Ернандес Маесо отсъди дузпа на Реал за нарушение при игра с ръка на защитника на Алмерия Кайки Фернандес Мело след преглед на VAR, въпреки че нападателят на Лос Бланкос Хоселу изглежда се катери по гърба му в опит да стигне до топката.

Джуд Белингам се активизира, за да реализира точния удар и да намали преднината на Алмерия наполовина.

Тогава Ернандес Маесо изключи това, което изглеждаше легитимен гол на Алмерия, след като Белингам падна, стискайки лицето си в агония при друга намеса на VAR. Докато повторенията показаха, че полузащитникът Дион Лопи вдигна ръка, за да задържи английската звезда, контактът беше минимален и решението да се изключи гол и да се санкционира Лопи с жълт картон изглеждаше грубо.

Скоро след това меренгеите стигнаха до изравнителен гол, след като топката рикошира в мрежата, както показаха повторенията на VAR, че е горната част на дясната ръка на Vinícius Jr., но голът беше оставен.

Бедата на Алмерия се усложни в деветата минута на добавеното време, когато Дани Карвахал изскочи в наказателното поле, за да вкара победния гол и да завърши завръщането.

И трите големи инцидента с ВАР оставиха Алмерия – дъно в Ла Лига и без победа през целия сезон – да се чувстват ощетени от резултата на пълното време.

„Тръгваме си с чувството, че мачът беше ограбен днес, това е ясно“, каза полузащитникът Гонсало Мелеро пред репортери след мача. „Не мисля, че можеше да се направи нещо повече, за да им помогнем да влязат в играта.

„Дузпата, голът с ръка (на Винисиус), която прави движение, отменения гол за дуел. Ако искаме да бъдем най-добрата лига в света, както беше споменавано много, сме на светлинни години разстояние.

„Трудно ми е да го кажа и това ме ядосва.“

Мениджърът на Реал Мадрид Карло Анчелоти, макар че някак си запази здрав вид, каза пред репортери, че смята, че „са взети правилните решения“.

„Всеки има собствено мнение“, добави той. „Казвам това, което съм видял. Алмерия игра много добре, но ако погледнете трите решения, те бяха правилни. Готов съм да чуя, че спечелихме благодарение на VAR.”

Това беше особено огромна победа, като се има предвид изненадващият съперник за титлата Жирона постигна впечатляваща победа с 5-1 над Севиля по-късно в неделя, гарантирайки, че Реал остава само на точка назад с мач по-малко.

Надпреварата за титлата продължава следващия уикенд, когато Реал Мадрид гостува на Лас Палмас, а Жирона се изправя срещу Селта Виго.

Източник: cnn.com