Република Ирландия победи Северна Ирландия в Лигата на нациите за жени
Breaking News | 2023-12-06 | 04:31:04

Надеждите на Северна Ирландия за промоция в Лигата на нациите за жени се изпариха, след като Република Ирландия спечели с 6-1 Група А в Уиндзор Парк.

Републиката пътува на север, след като вече си осигури промоция в най-високото ниво след пет победи от пет и техните опоненти никога не изглеждаха вероятно да отрекат перфектния им рекорд.

Водейки с 2-0 на полувремето, Република обърна за стила през второто полувреме с още четири гола, попадение от световна класа на капитана Кейти Маккейб, най-добрият избор.

Северна Ирландия искаше да отмъсти за загубата си с 3:0 в Дъблин през септември, и те започнаха добре с Ребека Холоуей, която поведе, въпреки че опонентите им доминираха притежанието.

Луси Куин си проправи път през защитата на Северна Ирландия, за да открие резултата в 36-ата минута и след това обърна доставчика две минути по-късно, за да уреди Хедър Пейн.

Кира Касура се нуждаеше от само две минути от второто полувреме, за да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее трета след центриране на Маккейб, а крилото на Арсенал нанесе неудържим удар от долната страна на гредата след 50 минути, за да завърши ефективно надпреварата.

Луиз Куин изведе Републиката с глава напред, но домакините дадоха повод за аплодисменти на своите фенове, когато резервата Кери Бийти намали изоставането, като вкара гол от близко разстояние в 74-ата минута.

Кейтлин Хейс допълни попадението, като грабна шестия гол за гостите четири минути преди края, подпечатвайки победа, което означава, че Северна Ирландия сега е изправена пред плейоф за изпадане.