Република Ирландия загуби от Англия на Авива
Breaking News | 2024-04-09 | 00:03:48

Република Ирландия претърпя второ поражение в квалификациите за Евро 2025, губейки с 2-0 от Англия на Авива Стейдиъм.

След поражението миналата седмица от Франция и Ирландия отново претърпяха поражение.

Те изпълниха две дузпи за игра с ръка, като защитникът Алекс Грийнууд реализира първата в 18-ата минута, преди да изпрати втората срещу греда в 30-ата.

След почивката заместникът на Англия Фран Кърби беше осуетен от страхотно спасяване на Къртни Броснан, а Хана Хамптън – избрана пред Мери Ърпс в гола на Англия – след това парира Кейтлин Хейс с глава, когато Републиката приложи късен натиск пред публика от 32 742.

Англия е на второ място в групата след Франция, която има шест точки след победа над Швеция с 1-0, докато Ирландия на Айлийн Глийсън остава без точка , след като загубиха с 1-0 от французите в първия си мач миналия петък.

Хемптън изигра ранен корнер от ирландци, но Англия скоро беше в преден план и след като ударът с глава на Алесия Русо беше отразен от Броснан, гостите грабна преднината, когато Кийра Уолш центрира отляво, нокдаунът на Луси Бронз се отби в Анна Патън и изгубената топка беше пробита от Джеймс.

След това предимството беше бързо удвоено, след като удар на Джес Парк – още един вкаран в Англия XI – удари ръката на Руеша Литълджон, финландският рефер Лина Лехтоваара даде дузпа и тя беше отбелязана от Грийнууд, тъй като Броснан тръгна по грешната посока.

Точно преди изтичането на половин час Лехтоваара отново сочеше мястото, като осъди Републиката за виновна за игра с ръка, този път наказвайки Луиз Куин, след като топката удари крака й, след това ръката, докато тя се бореше с Русо, за да стигне до Конопено кръстче – решение, което предизвика значителни протести от страна на домакините.

Грийнууд се засили, за да вземе отново, но резултатът беше различен, тъй като нейният удар от 12 ярда се върна от вътрешната страна на десния стълб.

Джеймс видя удар в 39-ата минута, събран от Броснан, преди в ранните етапи на второто полувреме Уигман пусна Бет Мийд, а Кърби и Айрланд направиха смени, включително въвеждането на Меган Кембъл.

Мийд и Кърби комбинираха, като последният беше лишен от отличната спирка на Броснан, но след като се бореше да произвежда много в атака, Ирландия започна да показва повече заплаха в последния четвърт час.

Дългото хвърляне на Кембъл доведе до свободен удар, Кейти Маккейб го насочи към Куин и тя изпрати топката в опасната зона, но нито една зелена фланелка не успя да завърши.

Тогава Хейс вкара един удар с глава, преди да види още един миг по-късно блокиран от Хемптън.

Скоро след това Хамптън случайно ритна топката срещу намиращия се наблизо Маккейб, който донесе още едно спасяване на вратаря на Челси, след като късният тласък на Републиката се оказа напразен .