Решението на Нетс да даде почивка на играчите доведе до грозна загуба срещу елитните Бъкс
New York Post | 2023-12-28 | 05:33:34

Това беше еквивалент на удар, предаващ шанс за победа в игра срещу по-добър, по-отпочинал противник.

Забравете, че състезанието беше домакински мач за Нетс в Barclays Center в сряда вечер.

Това нямаше значение.

Те избраха не само да дадат почивка на четирима ключови играчи, но почти не използват наличните редовни играчи.

Jacque Vaughn and Co. третираха това като неуместна демонстративна игра.

Микал Бриджис, Ройс О’Нийл и Кам Томас не записаха нито секунда след първата четвърт.

Спенсър Динуиди (почивка), Дориан Фини-Смит (възпаление на лявото коляно), Кам Джонсън (изкълчване на дясното коляно/поддържане на контузия) и Ник Клакстън (изкълчване на ляв глезен/поддържане на нараняване) дори не отговаряха.

Така че не беше изненада, че Нетс паднаха от Бъкс със 144-122, мач, в който висшите играчи на франчайза не изглеждаха заинтересовани да се състезават.

Почивката имаше предимство в това, което се почувства като импровизирана вечер на G-лигата в Бруклин.

„Трябва да мисля краткосрочно и дългосрочно и да вземам изпълнителни решения за подобряването на групата“, каза Вон. „Така че ето къде сме тази вечер.

Просто сме умни за това, което се представя пред нас.“

Графикът на Нетс е натоварен през следващата седмица.

В сряда започна серия от пет мача за осем дни, въпреки че преди победата над Пистънс във вторник вечерта те имаха два поредни почивни дни.

Интересното е, че Нетс нямат играч сред лидерите в лигата по изиграни минути.

Бриджис влезе в мача на 26-о място за минути при 34.7.

Следващата най-висока мрежа беше Dinwiddie на 70-то място с 31,9.

Рядко използваният новобранец Джейлън Уилсън поведе Нетс с 21 точки и 10 борби, а Денис Смит младши имаше 14 точки, осем асистенции и седем борби.

Янис Адетокумбо отбеляза 32 точки, девет борби и осем асистенции за Бъкс, докато Крис Мидълтън добави 27.

Мрежите останаха с Бъкс през по-голямата част от първото полувреме, въпреки че Вон беше негов редовен играч през почти цялата втора четвърт.

Бъкс най-накрая създадоха известно разделение в края на полувремето, подхранвано от серия 10-2, по време на която Мидълтън отбеляза шест точки.

Нетс обаче отговориха и бяха в рамките на седем на почивката.

Уилсън вкара девет от своите 14 точки през втората четвърт, а Ноа Клоуни добави осем през периода.

Мрежите спечелиха всички статистики за бъркотията през първите 24 минути.

Беше страхотно предимство от 40-16 точки в боята в половината, 10-3 в точки за втори шанс и 11-8 в точки за преход.

Бъкс обаче ги изпревариха с 30 точки от 3 точки, като отбелязаха 11 тройки в сравнение с тази на Нетс.

Вон не се върна към титулярите си през второто полувреме, оставяйки Бриджис, О’Нийл и Томас на пейката.

Първоначално това не спря Нетс.

Те поведоха за кратко в средата на третия период и надиграха Бъкс през голяма част от тримесечието, изпреварвайки и превъзхождайки претендентите за титлата.

Смит беше особено впечатляващ през тримесечието, като потопи Брук Лопес при един удар и записа осем точки и четири асистенции през четвъртината.

Но Бъкс затвориха добре и взеха предимство от осем точки във финалния фрейм.

Скоро преднината стана двуцифрена и Нетс бяха на път към шестата си загуба в осем мача.