Решенията се оказаха толкова зле срещу нас – Дейвид Мойс недоволен от съдията
Breaking News | 2024-03-10 | 21:48:34

Дейвид Мойс почувства, че множество съдийски решения са отишли ​​срещу Уест Хем, след като трябваше да дойдат с две по-малко, за да спасят точка у дома срещу Бърнли.

Усилие на Дани Ингс в добавеното време осигури равенство 2-2, но бившият нападател на Бърнли също беше отменен гол поради незначителна засада и Уест Хям можеше да има дузпа при смъртта, когато Сандър Берге хвърли топката с глава в собствената си ръка.

„Решенията днес се оказаха толкова зле срещу нас“, каза шефът на „чуковете“ Мойс.

„Засада за гола, след това има такава през първото полувреме където линейният съдия вдига флага си и Джарод Боуен е на страната.

„Дори и да не беше, правилата трябва да са, че трябва да изчакате, докато той трябва да се увери, че е в засада. Той не го прави. Той вдига флага си веднага и аз го видях и той е отстрани.

„Тогава Сандър Бердж хвърли топката с глава или се опита да хвърли топката с глава отпред и тя уцели ръцете му. Имаше доста решения днес, които наистина бяха срещу нас.”

Бившият английски нападател Ингс направи вероятно най-добрия си мач за Чуковете, въпреки че влезе само като резерва в 82-ата минута.

Освен отменен гол и изравнителен гол, той удари и напречната греда в задъхан край на странен мач.

Удар от далечна дистанция на Давид Датро Фофана и автогол на Константинос Мавропанос беше извел Бърнли, който започна дъното във Висшата лига и не беше отбелязвал гол от месец, два на полувремето.

Уест Хям, на фона на не особено трудно 1-0 Поражението в Лига Европа във Фрайбург бяха летаргични и небрежни за 45 минути, но вдъхновени от гола на Лукас Пакета в началото на второто полувреме и късното, късно шоу на Ингс, отвърнаха за точка.

„Малките резерви не ни помогна днес,” добави Мойс.

“Това не е извинение за начина, по който започнахме или как играхме през първото полувреме, но не можех да виня играчите за това, което направиха през второ полувреме, всъщност бих ги похвалил.“

Кларетс се изкачиха от долната част на масата, но все още са на 10 точки от безопасността.

„Определено смесени чувства“, каза шеф Винсент Компани.

„Ако се съсредоточа само върху времето на двата им гола, това са две разочароващи събития, първото точно във второто полувреме и отново точно в края.

„Това беше игра на дуели, битка, спиране на центрирания и игра на добри части за нас.