Рейнджърс избегна спираловидно навлизане в поредици от загуби през този сезон: „Ограничете тези моменти“
New York Post | 2023-12-27 | 07:33:51

В някои моменти в събота, особено след като мачът им достигна продължения, Рейнджърс се олюля на ръба да пропусне последователни мачове едва за втори път този сезон .

Те не губят често, тенденция, която им позволява да държат първото място в Източната конференция, когато мачовете се подновят в сряда след тридневна празнична почивка.

Но в деветте случая, в които Рейнджърс се провалиха, те предотвратиха - с едно изключение - тези изолирани поражения да се превърнат в серия.

След победата си с 4-3 срещу Сейбърс в събота, Сините фланелки преминаха към 8-1-0 под старши треньора Питър Лавиолет този сезон след загуба.

Те паднаха от Ойлърс в петък и с победата си следващата вечер в Гардън, Сините фланелки стигнаха до 5-0 във финалния двубой през 2023-24 г., като друг сет е насрочен за петък и събота съответно срещу Пантерите и Светкавицата.

Понякога, каза защитникът Джейкъб Труба, способността на Рейнджърс да преодолява тези загуби произтича от знанието, че с настоящия си състав и колекция от таланти, те ще спечелят повече пъти, отколкото ще загубят.

Но Крис Крейдър добави, че това също е „добър знак“ за напредъка на Рейнджърс.

вижте също

Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Игор Шестеркин (31) спасява при удар на центъра на Бъфало Сейбърс Кейси Мителщат (37) по време на продължението, когато Ню Йорк Рейнджърс победиха Бъфало Сейбърс 4-3, събота, 23 декември 2023 г. в Медисън Скуеър Гардън в Манхатън, Ню Йорк.

Игор Шестеркин прави „глупави“ спасявания, докато завива в ъгъла за Рейнджърс: „Точно в точката“

„Мисля, че това е нещо, с което се гордеем“, каза Крейдър. „Мисля, че е имало – искате да ограничите тези моменти. Не искате да отговаряте на всяка друга игра. Искате да започнете да нанизвате няколко цели 60-минутни усилия. Това винаги е целта.”

Единственият им набор от последователни загуби се случи на 5 и 9 декември срещу Сенаторите и Кепитълс, но след това Рейнджърс спечелиха победа на 10 декември срещу Кингс, за да запазят поредния си успех непокътнат.

Те отбелязаха средно по 4,6 гола на мач във втория мач от поредния двубой, спрямо 3,3 и 3,1 през последните два сезона.

В мача в събота Рейнджърс трябваше да преодолеят преднината от два гола и още един гол в третия, за да избегнат нова загуба.

Нападението им осигури възглавница и тогава Сините фланелки не можаха да я защитят, докато Мика Зибанеджад не обиколи всички в продълженията и не пъхна шайбата върху стика на Крейдер иззад мрежата.

„Чувствам, че се чувстваме малко по-комфортно с това къде сме като група“, каза Труба. „Всъщност няма големите промени, които е имало тук в миналото.

„Мисля, че знаем как играем играта и имаме играчи, които могат да вкарат шайбата в мрежата, и имаме страхотни вратари и добри защитници.“