Рейнджърс оживяват късно при победата над Avalanche в продължителното време в замяна след почивка
New York Post | 2024-02-06 | 04:55:48

Да се ​​каже, че Рейнджърс не са имали време да си върнат краката след почивката на All-Star ще бъде подценяване на века.

Излизайки от осемдневната пауза в играта срещу обезсърчителна двойка опоненти в Колорадо и Тампа Бей, Сините фланелки се съживиха в третия период, за да наложат продължение, преди Алексис Лафрениер да вкара 1:52 в допълнителния период, за да вземе победа с 2-1 над Avalanche и печелене на две точки в понеделник вечер в Madison Square Garden.

За Рейнджърс отново се стигна до спечелване на трети период, след като изоставаха с един цяла нощ.

Устремът, който им липсваше през целия мач, се прояви в последните 20 минути, в които Артеми Панарин изравни резултата при 8:43 до края на редовното време, след като измъкна горната шайба на бившия вратар на Рейнджър Александър Георгиев.

Рейнджърс останаха без голове през първите два периода и имаха само вратаря Джонатан Куик (31 спасявания), за да благодарят за пасива си от един гол.

Липсата на голове беше едно нещо — тенденция, която сполетя Рейнджърс — но недостигът на качествени положения за гол беше съвсем различен. Отбелязвайки три високоопасни положения през първия период и само един през втория, Рейнджърс почти не представляваше заплаха за 40 минути.

Колорадо, от друга страна, вече беше натрупал 11 високоопасни положения навлизайки във втората пауза.

Рейнджърс непрекъснато се отказваше от шайбата. Нямаше атака, нямаше воля да се случи нещо срещу отбор, който постоянно се бореше за контрол над играта.

Това беше, докато не започнаха лош старт на последните 33 мача от сезона.

Рейнджърс бяха многократно прехвърляни през турникет през първата половина на първия период, над който се оказаха лишени от игра в три отделни случая.

Те може да са генерирали шепа шансове за къси удари, но това бяха едни от най-добрите им възможности за гол през по-голямата част от мача.

Quick обаче проследи почти всичко, което Avalanche хвърли върху него, преди MacKinnon, сега в поредица от 14 мача точки, да пробие неутралната зона и да влезе с булдозер в зоната на Рейнджърс, за да отвори резултата в края на периода.