Рейнджърс признава подобрението в защитата като ключ към поредицата от три победи
New York Post | 2024-02-09 | 03:34:02

В очите на Винсънт Трочек повечето мачове между два съревноваващи се отбора около този момент от сезона водят до поток, който наподобява плейофите.

Старши треньорът Питър Лавиолет го забеляза в сряда вечерта, когато Рейнджърс победиха Светкавицата.

Трочек също се съгласи.

Нямаше много възможности за гол, много голове, много начини дори да се пробият защитните структури, заключени на място.

Това беше бисът на Рейнджърс към бърз излет — който също завърши с победа — срещу Avalanche, един от мачовете, в които можеше да има „85 опита всеки“, каза Лавиолет.

И при двете победи Сините фланелки допуснаха само един гол.

Те допуснаха повече от двама в регламента само два пъти в последните си 10 мача, които последваха период, в който това се случи осем пъти в 15 мача.

Растежът в защитата позволи на Рейнджърс да спечелят три последователни мача в петък срещу Блекхоукс.

За някои статистически области те са се подобрили значително от най-ниските точки за сезона. За други те все още са постепенни крачки.

вижте също

Vincent Trocheck, Auston Matthews

Винсент Трочек от Рейнджърс получава висока оценка от останалите звезди: „Прави всичко“

Лавиолет каза, че има възходи и падения във всяка кампания в НХЛ, а Трочек вярва, че този последен участък от защитата на Рейнджърс включва завръщане към основата, която са изградили, след като са научили системата на Лавиолет.

„Тъкмо излизахме от тренировъчен лагер, където научавахме много за това, така че беше свеж в съзнанието ни“, каза Трочек пред The ​​Post след тренировката в четвъртък. „Мисля, че малко се отървахме от това в средата на годината. Мисля, че се връщаме към него. Ние усъвършенстваме още малко от нашите системи, върху които работихме по-рано през годината.“

Преходът започна, когато Лавиолет беше наета. Той приложи капана си за неутрална зона 1-3-1 и това веднага донесе дивиденти по време на избухването на Рейнджърс в началото на сезона.

Първите девет мача – когато бяха първи по удари срещу, втори по голове срещу и пети по голове срещу при еднаква сила за 60 минути, според Лари Брукс от The Post – подразниха какво могат да постигнат Сините фланелки в защита през целия мач сезон.

След това размерът на извадката продължи да се разширява, придружавайки Сините фланелки, докато се издигаха до върха на Дивизията Метрополитън и след това на цялата лига.

Имаше обаче болки в растежа. Рейнджърс се отклониха от този успех и когато го направиха, рекордът им падна.

Техните голове срещу за 60 минути станаха петите най-лоши (3,01) в НХЛ между 12 декември и 13 януари, когато стигнаха до 7-8.

Според Natural Stat Trick те се превърнаха в среден отбор в повечето от останалите категории в защита.

В някои случаи трудностите на Рейнджърс в този момент можеха да се дължат на изоставане и дърпане на вратарите Игор Шестеркин или Джонатан Куик – рискуване на празната врата в опит да се върне – и допускане на голове в края, Лавиолет казах.

Но друг път те продължаваха да допускат скъпи грешки, които караха опонентите да превръщат ограничените шансове в голове.

Това се е променило през последните седмици, според Лавиолет. Не е задължително да води до победи през цялото време. Но в сряда Лавиолет смяташе, че Рейнджърс са силни с тяхната защита „stick-on-puck“ – за удари, за пасове, за всичко, когато Светкавицата владееше около офанзивната зона. Сините фланелки също не позволяваха на ударите на Тампа Бей да се промъкнат зад тях.

„Ако има отбор, който лети през цялото време и мами, и е странен човек, който се втурва напред-назад, по-добре измислете как да влезете в тази игра, да играете тази игра, да защитавате тази игра“, каза Лавиолет в сряда. „И тогава има някои, които са просто тесни, където трябва да се борите за много пространство там.“

Прочетете мнението на експерта за Blueshirts

Регистрирайте се за Inside the Rangers на Лари Брукс, ежеседмично издание Sports+.

Благодаря ви

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Насладете се на този ексклузивен бюлетин на Post Sports+!

Всичко все още е в процес на работа, каза Трочек. Това не означава, че защитата е фиксирана или че няма да влезе в нов път в някакъв момент преди края на редовния сезон.

Шансовете за гол на Сините фланелки за 60 минути (25,56), головете срещу за 60 минути (2,06) и ударите срещу за 60 минути (25,82) са намалели след последните 10 мача.

Ако не друго, те се доближават до типа на защитния отбор, представен в началото на сезона.

„Не като просто бяхме под обсада“, каза Лавиолет. „Ще направим наистина ясна грешка, която не трябваше да правим или не трябваше да правим. Когато ги изчистите и ги извадите от играта си, може да стане още по-стегнато.

„Така че мисля, че наскоро свършихме доста добра работа, като отстранихме някои от тези големи грешки.“