Рейнджърс в дефанзивна дълбочина асове, изпълнен със стрес
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-02-08 | 02:12:57

Обстоятелствата не бяха особено идеални за записващ се отбор на Рейнджърс, когато Павел Дорофеев от Вегас удари главата си в лакътя на Джейкъб Труба при двубой в края на втория период в Гардън на януари 26.

Капитанът, който не беше наказан по време на играта, беше отстранен от два мача от Отдела за безопасност на играчите, което го отстрани от мачовете на неговия клуб в Отава на 27 януари и в Гардън срещу Avalanche в понеделник, което преодоля почивката на All Star.

Отсъствието на Труба в първия се усложни от факта, че Райън Линдгрен също не успя да отиде, след като имаше проблем с горната част на тялото в първия период предишната вечер срещу Вегас.

Така Сините фланелки, след като отбелязаха 3-6-2 в непосредствено предходните си 11 мача, загубиха двама от четиримата си най-добри защитници.

В пробива се намеси Зак Джоунс, който беше добър в седем от предишните осем състезания, 18 от предишните 20 и 34 пъти през целия сезон. В пробива влезе Конър Маки, извикан от AHL Wolf Pack за първия си мач като Рейнджър, след като подписа като свободен агент през лятото.

И в пробива влезе Брейдън Шнайдер, основен играч от дясната страна на третия чифт, който се изкачи в челната четворка заедно с К’Андре Милър в това, което стана двойка за мач.

Маки допринесе за победата на Сините фланелки със 7-2 над Сенаторите както с играта си в партньорство с Адам Фокс, така и с енергията, с която вдъхна отбора, когато прие предизвикателството на Брейди Ткачук да хвърли ръкавиците, след като изравни Тим Стуцъл в втория период.

Изоставайки с 2-0 по това време, Сините фланелки отбелязаха три гола в рамките на петте минути, в които Маки и Ткачук бяха в наказателното поле. 27-годишният играч, който игра 16:27, докато регистрира рейтинг плюс-1, получи Бродуейската шапка за приноса си, преди да бъде върнат незабавно в Хартфорд.

Джоунс беше този, който вкара последния гол на този изблик като част от неговите 14:12 на леда, които представляваха петото му най-голямо допълнение на ледено време този сезон. В понеделник, отново в двойка с Ерик Густафсон, Джоунс натрупа рекорд за сезона 18:07, като тандемът отчете 25:33 в двата мача, докато имаше два отбелязани гола и нито един срещу.

Прочетете мнението на експерта за Blueshirts

Регистрирайте се за Inside the Rangers на Лари Брукс, ежеседмично издание Sports+.

Благодаря ви

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Насладете се на този ексклузивен бюлетин на Post Sports+!

Шнайдер, 22-годишният в своя трети сезон, беше сдвоен с Густафсон на третия чифт през по-голямата част от годината, тъй като той беше сдвоен предимно с Бен Харпур на третия чифт миналата година и с Патрик Немет и Джъстин Браун на третия чифт, след като беше повишен от Wolf Pack по средата на 2021-22.

Деснякът е заключен на трето място в дясната диаграма за дълбочина след Фокс и Труба и изглежда ще бъде в обозримо бъдеще. Нилс Лундквист погледна най-честите блокади от тази страна – може би дори блокадата от топ 6, която включва Шнайдер – и поиска сделка.

вижте също

Конър Маки даде на Рейнджърс поглед върху това, което може да направи на леда в събота, предизвиквайки завръщане с голяма битка срещу Брейди Ткачук от Отава .

Конър Маки показа потенциал след дългия път към дебюта си в Рейнджърс: „ръмжене“ и „перчене“

Шнайдер, който не беше чак толкова физическата сила на неговата репутация, беше защитен до известна степен от старши треньора Питър Лавиолет тази година, точно както беше от предишния си шеф на пейката в НХЛ Жерар Галант. Шнайдер имаше средно 15:29 време на лед като новобранец, 15:43 като второкурсник и 14:52 тази година до мача в Отава.

Но като се пързаляше с Милър в това, което беше двойката за мач на Рейнджърс срещу единицата Stutzle-Tkachuk-Claude Giroux, Шнайдер натрупа рекорд за сезона 20:54, преди да получи 19:41 срещу Avalanche, което представляваше второто му най-голямо време на лед на сезона. Неговата средна стойност се увеличи до 15:05 на мач. С допълнителна отговорност номер 4 изглеждаше по-настоятелен.

Сините фланелки не само спечелиха последните два мача (в рамките на 10 дни), но се възползваха от силните момчета, които показаха впечатляващо представяне при стресови обстоятелства. Това показва добри резултати за остатъка от сезона.

Шнайдер се завърна на редовния си пост от дясната страна на Густафсон след завръщането на Труба, а Джоунс отново беше в улично облекло за мача в градината в сряда срещу отбора на Светкавицата, който беше постигнал резултат 8-1 в последните си девет мача. Естественият ред беше възстановен.

С изключение на мрежата, където Джонатан Куик стартира за трети пореден път и втори за три дни, докато Игор Шестеркин се върна. Познай какво? Кевин Уийкс започна последния мач, водещ до олимпийската пауза през 2006 г. и първите два мача след почивката, докато носителят на златен медал Хенрик Лундквист го подкрепи.

Не беше спор за вратарите тогава, не е спор за вратарите и сега.

Източник: nypost.com