RJ Barrett прави още една глупост, докато Никс понасят брутална загуба от Bucks
New York Post | 2023-12-23 | 22:22:33

RJ Barrett би могъл да използва скок под коледната си елха.

Нападателят на Никс продължи гранясалото си участък в събота, като пропусна 12 от 17-те си опита само с една асистенция, докато Никс отново бяха унизени от Бъкс при поражение със 130-111 от MSG.

В последните си шест мача, Барет, най-добрият избор на Никс в драфта след Патрик Юинг, отбеляза само 36,7 процента от своите голове от игра и 20,8 процента от трите си.

Неговата неуспешна събота помогна да пропилее скъпоценен камък от 36 точки от Jalen Brunson.

След като стартира тази кампания безпроблемно, ефективността на Барет рязко спадна и той се върна около средната стойност за кариерата си.

Проблемът с мигрената от ноември, който трябваше само за кратко да дерайлира сезона на Барет, вече не може да се използва като извинение.

С шанс да намали дефицита до едноцифрено число в началото на четвъртото тримесечие, Барет пропусна последователни плаващи позиции в лентата. След това той вкара няколко удара във време за боклук, правейки статута си – 13 точки за 29 минути – да изглежда по-добре от реалността.

Никс ​​(16-12) прекъснаха поредица от две загуби, като собственикът Джеймс Долан в празничен дух носеше коледни еленови рога на основната си линия.

Неговото представяне в събота беше най-лошото в офанзива от Никс (Имануел Куикли и Джош Харт също участваха), но отборната защита отново беше проблем.

Острите Бъкс (22-7), които вече победиха Никс три пъти и се завърнаха в MSG за коледен мач, заровиха 16 тройки от 32 опита.

Това беше третият път, когато Бъкс наказват Никс от далечна дистанция, постигайки поне 50 процента в своите мачове.

Треньорът Том Тибодо ще има нужда от различен план за игра — или по-добро приключване от своите играчи — до Коледа.

Боби Портис, бившият Ник, вкара енергичните 23 точки от пейката на Бъкс.

Янис Анетокумбо добави 28 точки.

Никс ​​играха с дефицит през по-голямата част от първото полувреме и изоставаха с 16 в края на втората четвърт.

Но те затвориха полувремето със серия 10-2, ограничена от удара на Брънсън, за да намали дефицита до осем.

След това Бъкс продължиха да бягат в началото на третата четвърт и никога не погледнаха назад.