Роб Едуардс казва, че предполагаема расистка забележка към Карлтън Морис е докладвана на полицията
Breaking News | 2023-12-26 | 21:26:17

Босът на Лутън Роб Едуардс каза, че полицията на Южен Йоркшир разследва предполагаем расистки коментар към Карлтън Морис при победата на неговия отбор в Boxing Day срещу Шефилд Юнайтед.

Нападателят се оплака от коментар, направен от публиката на домакините в края на второто полувреме, което го остави „доста ядосан“ и полицията разговаря с него.

Това влоши страхотния ден за Морис влезе от резервната скамейка, за да създаде два автогола за четири минути, което донесе на Хейтърите жизненоважна победа с 3-2 в сложната битка в сутерена на Висшата лига на Брамал Лейн.

Едуардс каза: „Имаше предполагаем расистки коментар, полицията се занимава с това, те са говорили с Карлтън и са разбрали неговото мнение по въпроса, така е и с тях сега; Нямам повече коментар за това.

„Той е добре – по това време беше доста ядосан, но сега изглежда добре.“

Босът на Юнайтед Крис Уайлдър добави: „ Имаше коментар, който беше направен и реферът дойде, за да говори с мен и Роб от расова гледна точка, което очевидно не е добре, ако се установи, че е така.”

Блейдс бяха на курса за важна победа, тъй като головете през второто полувреме на Оли Макбърни и Анел Ахмедходжич отмениха откриването на Алфи Даути за Хейтърс през първото полувреме.

Но резервата Морис беше оркестраторът, докато Джак Робинсън и Анис Слиман вкараха собствената си мрежа за да осигурят победи на Лутън във Висшата лига за първи път.

Сега те ще вярват, че оцеляването е реална възможност през втората половина на кампанията.

Едуардс, който празнува рождения си ден на Коледа, каза: „Това ни доближава до мястото, където искаме да бъдем. Назад и в рамките на четири дни имаме две трети от точките, които вече имахме, това е голямо за нас.

„Всички знаем, че беше голям мач, всички са, беше важен и беше много, много специално да го направим накрая, такова, което ще помним дълго време.

„Спечелихме тези два поредни мача, представянето върви по правилния начин, ние сме постоянни от дълго време и получаваме награди за представянето си.“

Уайлдър заяви, че неговата страна „го е изхвърлила“, тъй като шансовете им да победят падането продължават да намаляват, след като са натрупали само девет точки на половината етап.

Той каза: „Изхвърлихме го. Не приемайте това като разкопки срещу опонентите ни, но ще се говори много за характера и за връщането им в играта с нагласа никога да не казваш да умреш и всичко това, няма нищо общо с това.

Късно завръщане на сцената на Спорт Лутън, за да спечели важна победа... Прочетете повече

„Това е свързано с нашето отношение към защитата. Коства ни в петък вечер (в Астън Вила) и ни струва тази вечер.

„Това е отношение към защитата и бих казал същото, ако бях мениджър на който и да е друг клуб в пирамидата.

„Те не трябваше да правят нищо, за да се върнат в играта, ние всъщност им дадохме играта. Трябва да говорим за домакинска победа, а не те да получат две, за да вземат точките.