Робърт Карпентър от щата Ню Мексико беше изгонен, след като нахално хвърли удар с юмрук върху опонента
New York Post | 2024-02-02 | 08:22:49

Борба за позиция под ръба стана грозна в един баскетболен мач на колежа в четвъртък вечер.

По време на победата на Ню Мексико в продълженията със 79-73 срещу Либърти, Робърт Карпентър се бори с Шайло Робинсън от Либърти под обръча през първото полувреме – като първият удари втория и беше изхвърлен от играта.

Всичко започна с малко под 12 минути до края на първото полувреме, когато Tanahj Pettway от щата Ню Мексико вкара тройка от ъглов удар, който се отби от ръба, докато Робинсън и Карпентър нахлуха в боята, за да се опитат да постигнат топка.

Ударът в крайна сметка тръгна извън ръба и попадна в ръцете на Бен Саудърланд от Либърти и докато Робинсън се опитваше да се придвижи до другия край на корта, дясното му рамо и лакът сякаш уцелиха Карпентър в гърдите.

Карпентър направи крачка напред, като удари Робинсън в лицето с юмрук и го събори на пода.

Робинсън незабавно вдигна ръце към лицето си, след като в крайна сметка тренировъчният персонал му помогна да излезе на корта.

Той излезе от играта и не се върна, докато Карпентър беше отсъден за технически фал и незабавно изгонен от игра.

И двамата играчи играха само за две минути в мача, като Робинсън регистрира реборда, а Карпентър не влезе в таблицата със статистика без фаула.

Робинсън, старши, има средно 5,2 точки на мач от резервната скамейка този сезон.

Карпентър сега е в своето трето училище от Дивизия I, след като преди това е прекарал време в St. Bonaventure и Mississippi Valley State.

Напеченият момент дойде един ден, след като треньорът на Northwestern Крис Колинс беше изгонен от мача на Wildcats срещу Purdue, след като получи лицето на съдия.