Робърт Салех все още трябва да докаже, че е правилният човек за Джетс
New York Post | 2023-12-30 | 02:12:28

Загубата от Браунс в четвъртък вечер беше 50-ият мач на Робърт Салех като старши треньор на Джетс.

Загубата с 37-20 беше поредното депресиращо поражение за Салех в престоя му в отбора, който не вървеше по плановете му. Салех е 17-33 като треньор на Джетс, процент победи от 0,340, който е най-ниският сред осемте мъже, които са тренирали поне 50 мача за Джетс.

Ако току-що видяхте рекорда му, бихте си помислили, че Салех няма да се върне през 2024 г. като треньор на Джетс. Но изпълнителният директор Уди Джонсън каза, че Салех и генералният мениджър Джо Дъглас ще се върнат за още един сезон. Това е разбираемо решение, като се има предвид, че отборът загуби Арън Роджърс в четвъртата игра за сезона и взривяването на треньорския щаб с Роджърс, който ще се върне следващия сезон, няма смисъл.

Все пак Салех ще влезе в своя четвърти сезон с много оставащи въпроси относно това дали е създаден за работата. Салех направи добри неща с Джетс. Той обърна културата от мястото, където беше при неговите предшественици. Има силна съблекалня. Той изгради защита от топ 10, която, с изключение на четвъртък, игра добре през по-голямата част от сезона.

Но Салех трябва да свърши работа този извън сезона, за да стане по-добър старши треньор. Когато беше нает, от Салех се очакваше да бъде по-скоро „главен изпълнителен директор“ треньор, който не е фиксиран от едната страна на топката. Джетс имаха Адам Гейз, който съсредоточи енергията си върху нападение, и Тод Боулс и Рекс Райън, които съсредоточиха времето си върху защитата, преди Салех.

Преди Салех да бъде нает, Кристофър Джонсън описа какво търси отборът в следващия си старши треньор.

вижте също

Робърт Салех

Джетс продължават да изглеждат неподготвени, недисциплинирани, тъй като остават въпроси относно Робърт Салех

„Не харесвам много термина „главен изпълнителен директор“, но той описва това, което търсим“, каза Джонсън. „Искаме старши треньор, който тренира целия отбор и неговия щаб. Не е нужно да сте нападателни, не е нужно да сте отбранителни. Това е треньор на целия отбор. Това е много важно за нас, гледайки напред.“

Въпреки че Салех постигна това в някои отношения, като цяло той не успя да постави своя отпечатък върху нападението. Салех влезе, говорейки за „Газ, без спирачки“ и защитата играе по този начин. Те са агресивни, безмилостни и имат различен стил на игра. В нападение, Натаниел Хакет е далеч от "All Gas." Той прилича повече на човека, който кара 35 мили в час в лявата лента с включен мигач. Престъплението няма идентичност. Тяхната офанзивна философия изглежда е да дадат топката на Брийс Хол и Гарет Уилсън и да се надяват, че ще успеят да разбият някой.

Този извън сезона Салех трябва да отдели повече време за нападението си. Завръщането на Роджърс ще помогне, разбира се, но той няма да излекува всичко. Нападението на Джетс трябва да играе повече като защита, когато става дума за отношение и стил на игра. Салех не трябва да диктува схемата на офанзивните треньори, но той трябва да накара атаката да настигне защитата. Това започва през пролетта в OTA и се пренася в тренировъчния лагер.