Родриго Мунис помогна на Фулъм да спаси точката в Шеф Юнайтед след трилър с шест гола
Breaking News | 2024-03-30 | 20:25:35

Страхотният изравнителен гол на Родриго Мунис в добавеното време лиши Шефилд Юнайтед от рядка победа във Висшата лига в трилър с шест гола срещу Фулъм на Брамал Лейн.

Бразилският нападател Муниз вкара от воле в третата минута на добавеното време, за да направи 3-3 и да завърши пулсиращо второ полувреме, последвано от укротен и нулев първи период.

Бен Бреретън Диас постави Блейдс в предни позиции и след като Жоао Палиня изведе Фулъм с глава, нападателят на Чили пусна Оли Макбърни за втория за домакините, преди да изведе Блейдс с глава в аванс от 3-1.

Но резервата Боби Кордова-Рийд намали изоставането за Фулъм с първото си докосване в 86-ата минута, а Муниц акробатично смълча феновете на домакините с осмия си гол в толкова участия във висшата лига.

Остриетата, които бяха изпратили най-много голове в историята на Висшата лига след 28 мача, защитавани упорито, за да гарантират, че първите 45 минути завършиха 0-0.

Те станаха първият клуб от Английската лига, допуснал поне пет гола в четири последователни домакински мача във всички състезания, когато загубиха с 6-0 от Арсенал по-рано този месец.

Мунис беше близо до прекъсването на безизходицата за Фулъм, когато неговият плъзгащ се удар в 38-ата минута беше избутан до греда от вратаря на Блейдс Иво Гърбич.

Бразилският удар рамката отново в началото на втория период, когато неговият извисяващ се удар с глава от дълбоко центриране на Андреас Перейра се отби в далечната греда.

След това Остриетата отбелязаха първия гол от нищото. Бен Озборн освободи Макбърни отляво и превъзходната топка на последния през лицето на вратата беше пометена от Бреретън Диас в 58-ата минута.

Преднината на Блейдс продължи само четири минути, след като лупингът на непокрития Палиня удар с глава от ъглов удар на Перейра от близката греда изравни Фулъм.

Но след това Остриетата удариха два пъти за толкова минути, за да отворят преднина от два гола.

Бреретон Диас отбеляза един на вратата плоча за Макбърни, за да вкара вратата от близка дистанция и покривът на Брамал Лейн беше вдигнат, когато нападателят на Чили засече с глава центрирането на Густаво Хамер на далечната греда.

Объркваща проверка на VAR веднага след попадението реши Фулъм вратарят Бернд Лено не беше ударил Бреретън Диас, след като нападателят падна над голлинията.

Изглежда стана още по-добре за Блейдс, преди VAR да изключи усилието на Макбърни, след като Фулъм не успя да изчисти зоната си като Вини Соуза беше отсъдена в засада.

След това Котиджърс направиха завършек на трибуната, след като Кордова-Рийд отправи нисък удар от границата на наказателното поле, след като замени Перейра четири минути преди края.

И в третата от 14-те минути на добавеното време Муниц се стрелна към центрирането на Адама Траоре, за да разбие изравнителния гол на Фулъм.