Родриго Муниц вкара два гола, докато Фулъм изумява надеждите за топ 4 на Тотнъм
Breaking News | 2024-03-16 | 23:08:33

Родриго Муниц вкара два гола, докато Тотнъм пропусна шанса да влезе в челната четворка на Висшата лига, след като претърпя загуба с 3-0 от Фулъм на Крейвън Котидж.

Победата щеше да означава, че отборът на Анже Постекоглу изпревари Астън Вила с точка, но вместо това севернолондончани завършиха уикенда на пето място.

Дублеят на Мунис увеличи резултата му във висшата лига до седем гола в последните си седем изяви в ден, в който Котиджърс блеснаха в западен Лондон.

Саша Лукич вкара първия си гол за сезона като отбор на Марко Силва се възстанови от поражението с 2-1 миналата седмица от Уулвс в Молиньо.

Фулъм се опита да нанесе ранен удар чрез намиращия се във форма Муниз, който беше освободен в джоба на пространството. След като първоначалният му удар беше блокиран от Кристиан Ромеро, рикошираната топка на Андреас Перейра се размина на косъм от дясната греда на Гулиелмо Викарио.

Инерцията на домакините продължи и след като Ромеро бе призован отново в действие, за да блокира опита на Перейра от близка дистанция, Муниц се оказа шепа, когато превъзмогна Раду Драгусин с гръб, обърнат към вратата, задавайки тона за физически сблъсък.

Уилиан се забавляваше. Опитният 35-годишен футболист, който имаше умението да вкарва голове срещу Тотнъм в дните си в Челси, се опита да ги накаже отново, но първият му опит беше спрян от Викарио, който бързо се смъкна, за да запази резултата равен въпреки едно- двустранен начален период в полза на домакините.

Шпорите яхнаха бурята и започнаха да създават свои собствени положения.

Destiny Udogie използва пространството, за да влезе отляво и съкращаването му беше намерено Джеймс Мадисън на ръба на зоната. Позицията на тялото на английския национал подсказваше, че се насочва към далечната греда, но той предпочете да се приближи, прокарвайки усилията си встрани от отворената врата, която стражът на Фулъм Бернд Лено остави незает.

Усилията на Фулъм заслужаваха гол и те получиха точно това. Електрическият Антони Робинсън се откъсна и той достави перфектна топка на опасния Муниз, преди бразилският нападател да изпълни сложно докосване и да забие в левия ъгъл.

Котиджърс изиграха перфектния мач до тази точка и това продължи след почивката, когато те удвоиха преднината си.

Фулъм™️ pic.twitter.com/AHhUWWtC0m

— Футболен клуб Фулъм (@FulhamFC) 16 март 2024 г.

Крайните защитници на Фулъм получиха пространство през целия мач и това време беше ред на Тимъти Кастане да мародерства напред. Центрирането на десния бек срещна бедрото на Лукич, който беше направил късен скок в наказателното поле и топката профуча покрай безпомощния Викарио за втори път.

Зрелищната форма на Муниц претърпя нов обрат. Нападателят беше добре позициониран в наказателното поле, за да се отърве от изгубената топка и да получи защитата си, преди да бъде изпълнен с овации, когато беше заменен минути по-късно.

Жоао Палиня мислеше, че е добавил четвърти, но реферът Робърт Джоунс определи удара като засада след намеса на Раул Хименес.