Роналдо от Ал Наср получи червен картон, докато Ал Хилал спечели полуфинала за Суперкупата на Саудитска Арабия
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-09 | 10:33:49

Капитанът на Ал Наср Кристиано Роналдо беше изгонен късно, тъй като отборът му загуби с 2-1 от градския съперник Ал Хилал в полуфинала за Суперкупата на Саудитска Арабия след разгорещен сблъсък в Абу Даби.

Рекордният голмайстор на Португалия получи директен червен картон четири минути преди края за удар с лакът на опонент, когато отборът му губеше с 2-0, преди да отбележи късно утешителен гол в понеделник вечер.

Ал Хилал от Хорхе Хесус откри резултата в 62-ата минута, когато Салем ал-Даусари вкара топката в долния десен ъгъл от удар на Сергей Милинкович-Савич след бърз пробив.

Бразилският нападател Малкълм удвои преднината в 72-ата минута с хубав удар с глава, след като дълго центриране на Майкъл отдясно намери неговия сънародник непокрит в центъра на наказателното поле.

Бившият нападател на Ливърпул Садио Мане вкара Ал Насър в добавеното време след подаване на Абдулрахман Гариб.

Ал Хилал ще търси рекордно дълга четвърта титла във финала в четвъртък, когато се изправи срещу Ал Итихад на Карим Бензема, който победи Ал Уехда с 2-1 в по-ранния полуфинал в понеделник.

Роналдо се присъедини към Ал Насър със свободен трансфер на 31 декември 2022 г., осигурявайки си най-високата заплата за професионален футболист, след като подписа договор за две години и половина на стойност 213 милиона долара.

Португалският нападател, който започна да играе за Ал Насър през януари 2023 г., все още не е спечелил трофей в Саудитска Арабия.

Източник: aljazeera.com