Роналдо отбеляза втори хеттрик за 3 дни при победата на Ал Насър в саудитската лига
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-03 | 09:34:03

Кристиано Роналдо записа втория си хеттрик в рамките на 72 часа, когато Ал Наср победи Абха с 8-0 в Саудитската професионална лига.

Петкратният носител на Златната топка вкара три гола и записа две асистенции през първото полувреме за деветкратния шампион на Саудитска Арабия във вторник.

Хеттрикът беше третият му за сезона в лигата след требъла му при победата с 5-1 над Ал Тай в събота. Нападателят на Португалия води в лигата с 29 гола.

Първите два гола на Роналдо във вторник дойдоха от свободни удари. В 11-та минута той откри резултата с нисък удар от централна позиция точно извън наказателното поле. Вторият дойде 10 минути по-късно, когато той завъртя топката около стената отляво.

След това Роналдо асистира на Садио Мане за третия гол на Ал Насър точно след половин час, изтегляйки топката назад отляво, за да вкара бившия нападател на Ливърпул.

Три минути преди почивката Роналдо завърши хеттрика с красив чип извън зоната, докато тичаше към вратата. Имаше още достатъчно време през първото полувреме, за да може Роналдо да мушне топката отдясно, за да може Абдулмаджид Ал-Сулейхим да вкара в гол отблизо.