Роналдо отстранен за един мач за неприличен жест в мач от лигата на Саудитска Арабия
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-02-29 | 11:33:18

Кристиано Роналдо е отстранен за един мач за извършване на предполагаем обиден жест по време на мач от Професионалната лига на Саудитска Арабия, докато играеше за Ал Наср.

След като Ал Наср победи своя съперник от Рияд Ал Шабаб с 3-2 в неделя, се появиха видеозаписи, показващи как Роналдо запушва ухото си и многократно протяга ръка напред близо до таза си, в жест, който изглежда беше насочен към Ал Шабаб фенове.

Можеха да се чуят скандирания на фона на „Меси“, препращащи към дългогодишния футболен съперник на Роналдо Лионел Меси.

Комитетът по дисциплина и етика на футболната федерация на Саудитска Арабия (SAFF) обяви забраната в четвъртък сутринта. Следващият мач на Ал Насър от лигата е домакинството на Ал Хазем в четвъртък вечер.

Бившата звезда на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед също ще трябва да плати глоба от 20 000 саудитски риала (5333 долара) на Ал-Шабаб, за да покрие разходите на клуба за подаване на жалбата и половината от тази сума на федерацията.

Комитетът каза, че решението не подлежи на обжалване.

Въпреки че инцидентът не беше заснет от телевизионни камери, действието беше широко критикувано в Саудитска Арабия от бивши играчи и коментатори.

Не за първи път португалският нападател е в центъра на противоречията, откакто се присъедини към Ал Насър. Миналия април, при напускане на терена след мач срещу Ал Хилал, Роналдо изглежда го хвана за гениталиите, докато феновете скандираха името на Меси. По този повод Ал Насър каза, че нападателят е получил контузия в слабините в мача.

Роналдо, който се премести в базирания в Рияд клуб през декември 2022 г., има лидер в лигата с 22 гола. Той вкара първия гол срещу Ал-Шабаб, дузпа през първото полувреме.

Ал Насър също е на четвъртфиналите на Азиатската Шампионска лига, турнир, който клубът никога не е печелил.

Източник: aljazeera.com