Рой Ходжсън е доволен от постигнатото от контузения Кристъл Палас
Breaking News | 2023-12-22 | 11:08:34

Рой Ходжсън разкри, че се чувства „повече от доволен“ от това, което неговият страдащ от контузии Кристъл Палас е постигнал, въпреки че допусна късен изравнителен гол при равенството 1-1 с Брайтън.

Заместникът Дани Уелбек кимна покрай дебютанта на домакините Дийн Хендерсън в 82-ата минута, за да отмени откриването на Джордан Аю и да гарантира, че петата поредна среща на съперниците във Висшата лига на Селхърст Парк завърши с абсолютно същия резултат.

Палас, на 15-о място и на девет точки пред последните три, вече няма победа в седем и сега нещастните притежатели на най-дългата серия без победа във висшия дивизион, след като надминаха шестте Нотингам Форест, и следващото пътуване до Стамфорд Бридж след Коледа.

Когато го попитаха дали чувства допълнителен натиск поради скорошната серия резултати на Eagles и последвалото падане надолу в таблицата, Ходжсън каза: „Е, предполагам, че това е футболът.

„Ако предполагам, че всеки път, когато отбор се плъзга надолу по таблицата, мениджърът трябва да се чувства под напрежение, тогава предполагам, че аз трябва да се чувствам под напрежение, но не вярвам, че играчите могат да правят много повече, отколкото правят в момента, така че ако това е натиск, не го усещам. Не, в никакъв случай.

„Не забравяйте, че следващият мач е Челси. Искам да кажа, че най-важното е, че трябва да приемем, че знаем на какво сме способни. Също така знаем, че дори и да донесем абсолютния максимум от това, на което сме способни, ако играете срещу Ливърпул, Манчестър Сити и Брайтън, ще бъде трудно да поискате.

„Ако след тези три представяния можете да седите тук, както правя аз тази вечер, и да сте повече от доволни от постигнатото от отбора, може би това е по-важно от това просто да кажете „добре, имате нужда от трите точки“, защото кой не се нуждае от трите точки? Това е най-важното.“

Грешка на вратаря на Брайтън Барт Вербрюген, който даде топката на Майкъл Олизе, в крайна сметка позволи на домакините да вкарат топката към Аю за откриването при удара на половината -време.

Палас остана без национала на Гана за равенството 2-2 с Манчестър Сити в събота, след като получи два картона срещу Ливърпул и седна на четири жълти, и беше сменен през второто полувреме с Еберечи Езе , завърнал се от контузия, но, призна Ходжсън, „всъщност не е толкова готов, колкото бихме искали.“

Роберто де Зерби също играе Уелбек по-дълго, отколкото очакваше, нарушавайки първоначалния план той да играе по-близо до 23 минути, а не пълно полувреме.

Той каза: „Мога да кажа, че загубихме две точки. Да, ако сте гледали мача, загубихме две точки, но за да спечелим мача, не можем да направим тези грешки. През първото полувреме играхме добре, но без нужната енергия да отбележим и не трябваше да допуснем гола.

„Защото сметнахме, че това е още един лош гол и не вкарахме, ние „Нямаме твърде много шансове, само два големи шанса, но ние играем с много млади играчи и младите играчи се нуждаят от време, за да се подобрят, да напреднат.

„Политиката на Брайтън е да играе с много млади играчи и ние трябва да приемем и трябва да сме щастливи, да сме готови да играем, да работим с тези млади играчи.”

Крилото на Брайтън Каору Митома напусна Селхърст Парк с патерици, след като контузи глезена си.