Рой Ходжсън казва, че бъдещето на Кристъл Палас е извън неговите ръце след загубата на Арсенал
Breaking News | 2024-01-21 | 11:17:19

Босът на Кристъл Палас Рой Ходжсън се отклони към хората, които вземат решения в клуба, когато беше попитан дали съкрушителното поражение на неговия отбор с 5-0 от Арсенал може да повдигне въпроси относно работата му сигурност.

Резервата Габриел Мартинели погреба "орлите" с два гола в рамките на две минути от добавеното време на второто полувреме, добавяйки към по-ранните усилия на Габриел и Леандро Тросард и автогол на Дийн Хендерсън, който почти гарантира победата на домакините преди полувремето.

Докато защитникът на Палас Крис Ричардс кимна заради възможността да си върне късната утеха, привържениците на гостите издигнаха банер с надпис „пропилен потенциал на и извън терена, слаби решения ни връщат назад“, докато друг протестира „няма споделена визия, няма структуриран план“.

Ходжсън, когато го попитаха дали смята, че има обединена подкрепа от борда на клуба на своето момче и тези по-горе, отговориха: „Това е въпрос към тях, нали? Но ако ме питате дали някога съм чувствал липса на подкрепа от тяхна страна, тогава отговорът е не.

„Мисля, че са били добри, но имам предвид сега в [the] ситуация, която очевидно обсъждате, в този сценарий, който предвиждате, това ще бъде въпрос за тях.“

По-късно той добави: „Когато един отбор не се справя толкова добре, колкото би трябвало трябва да се държи отговорен някой, и това е мениджърът.”

Жизненоважната победа на Ийгълс над Брентфорд за край на 2023 г. и прекъсване на поредица от осем мача без победа изглежда покори критиците на Ходжсън, но резултатът от събота без съмнение шумно ще съживи този припев, особено след загубата им в средата на седмицата от третия кръг на ФА Къп от Евертън, в която бившият мениджър на Англия замени влиятелния Еберечи Езе.

Въпреки че той и играчите му смятаха, че има „нарушения“, пренебрегнати от рефера Пол Тиърни при натрупването на началната двойка голове, Ходжсън пое вината за бързия удар на Мартинели, признавайки, че може би е сгрешил като отстрани някои от изморителните си титуляри в полза на „млади момчета и беше прекалено много да искам от тях да продължат и да се справят с необуздания Арсенал“. : „Всичко, което мога да кажа, е, че мисля, че те имат пълно право на мнение в това отношение. Разбирам тяхното безсилие, дори гняв и разочарование, и нещата не са се подобрили.

„Можем да се оправдаем за това, което сме правили, защото някои неща са работили срещу нас през този период от време , но най-важното е, че ако искаме да продължим напред и да избегнем изпадане и да се справим добре, имаме нужда от тези фенове с нас. Надяваме се, че можем да направим всичко възможно, за да ги задържим на борда.”

Арсенал, междувременно, избегна четвърта поредна загуба във всички състезания и се задържа на поразително разстояние от титлата във Висшата лига.

Шефът на артилеристите Микел Артета беше особено доволен от начина, по който неговият отбор изработи стандартите си в първата си среща от висшата лига за 2024 г., като каза: „Поздравления за всички треньори , на Нико [Джоувър, треньор на стандартните фигури] за времето и вярата, които вложихме.

„Има огромно въздействие. Виждали сме това и в последните мачове, които загубихме, когато допуснахме стандартни точки, така че резултатът е много различен, когато не допуснете и вкарате.

„Искахме да започнете втората част от сезона със страхотно представяне, със страхотен резултат и изградете тази позитивност и импулс отново и мисля, че момчетата свършиха добра работа днес.”