Руслан Газизов изпревари Лондон Найтс срещу Firebirds с втори хеттрик в кариерата
Global News | 2024-02-08 | 04:49:34

Лондон Найтс се подобриха до 19-0-0-2 в последните си 21 мача, след като победиха Flint Firebirds с 9-2 в Dort Financial Center през в средата на Мичиган на 7 февруари.

Руслан Газизов поведе с три гола, включително и завършване между краката, за да завърши втория си хеттрик в кариерата. Газизов вече има 24 гола за годината. Газизов записа и две асистенции в мача.

Лондон вкара четири от своите голове през втората част в рамките на само две минути и 55 секунди.

Ийстън Коуан вкара четвъртия гол от този квартет, за да удължи поредицата си от точки до 19 игри. Това изравнява перспективата на Maple Leafs с Антъни Романи от North Bay Battalion за най-дългата голова серия в OHL този сезон.

Отборите всъщност играха стегнато в началото, тъй като комбинираха само за един удар в първия седем минути и 57 секунди.

Газизов наруши нулевото равенство при 15:18 от началния период, когато Айзая Джордж проби от лявата точка и вкара шайбата в предната част на мрежата, където Газизов я намери и успя да стигне до бекхенда си и да плъзне шайбата под вратаря на Флинт Нейтън Дей, за да направи 1-0 през първите 20 минути на мача.

Жар птиците изравниха мача с 1-1, както намери Нейтън Аспинал шайба в схватка отпред и отбеляза в 3:51 на втория период.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Отне само 53 секунди на Найтс да си върнат преднината.

Изстрел на Алек Леонард от дясната точка беше отразен от Ландън Сим и докато Дей получи част от него, шайбата успя да се търкулне през голлинията за аванс от 2-1 в Лондон.

Кейлъб Лоурънс даде началото на ръста от четири гола в 12:30 на втория период с 13-ия си гол за годината.

Газизов вкара втория си удар за вечерта в 13:34 и след това, 25 секунди по-късно, Газизов беше поставен от Хенри Брзустевич и Денвър Барки и отиде до мрежата, където постави стика между краката си и вдигна удар под напречната греда и внезапно стана 5-1 за Найтс.

Коуан последва този гол с един от своите в 15:25 от средния период, за да удължи серията си и Лондон поведе с 6-1 към финалните 20 минути.

Оливър Бонк се завърза след подаване от Коуън за своя 19-ти гол за годината в първата силна игра на Найтс в началото на третия период, а Макс МакКю направи 8-1 за Лондон във втората сила на Найтс игра.

Нолан Дан от Firebirds отбеляза, за да намали преднината на Лондон в 11:03 на третия период, а след това Газизов записа петата си точка за вечерта, като постави Барки за своя 27-и гол за сезон. Барки завърши мача с гол и две асистенции.

Джордж направи три асистенции. Халтунен, Леонард и Сам Дикинсън имаха по двама помощници.

Майкъл Симпсън спечели водещата си 24-та победа в лигата и въпреки че имаше само 25 изстрела, той се изправи няколко пъти в Лондон.

Флинт всъщност изпревари Найтс с 25-24.

Играта на силата на Лондон беше 2-към-3.

Жар птиците стигнаха 0-към-4.

Оуен Уилмор получи отличие

Оуен Уилмор от Найтс беше обявен за вратар на седмицата на OHL за седмицата, приключваща на 4 февруари 2024 г. Уилмор е от Сейнт Томас, Онтарио, и е играл огромна роля в скорошната серия 18-0-0-2 на Лондон. Той се появи в осем мача по време на серията на Найтс и събра рекорд 8-0-1 в тандем с рекорда на Майкъл Симпсън 10-0-1.

Уилмор започна седмицата с първото си изключване в Онтарио Хокейна лига при победа с 4-0 в Китчънър и след това спря 19 от 22 удара срещу Ери Отърс и направи 24 спасявания при 27 удара в Оуен Саунд при победа с 4-3 при дузпи, когато Лондон се върна от пасив от 3-1, за да победи Атака .

Следва

Рицарите ще се изправят срещу Уиндзор Спитфайърс в петък, 9 февруари, от 19:00 ч. в Будвайзер Гардънс.

Лондон и Уиндзор все още имат още четири мача един срещу друг преди края на редовния сезон.

Досега Найтс спечелиха с 10-7 и 6-2 в мачовете, играни в WFCU Centre.

Това е първият им домакински мач срещу Spitfires.

Отразяването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.