Руслан Газизов вкара 30 гола, когато Лондон Найтс победиха Сарния Стинг
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-03-09 | 05:01:33

Руслан Газизов отбеляза два гола, когато Лондон Найтс победиха Сарния Стинг с 6-1 в Budweiser Gardens на 8 март.

Нападателят на Лондон Калеб Лорънс приключи вечерта с хеттрик на Gordie Howe и беше обявен за първа звезда в мача, когато Knights завършиха сезонната си серия със Sarnia, която видя Лондон да спечели пет от шестте мача.

Easton Cowan не губи време и продължи своята точка серия, тъй като той вдигна асистенция за първи период, за да постигне 31 поредни игри с поне точка.

Рицарите прекараха всякакво време в зоната на Сарния в началния период и намериха вратата два пъти.

Айзая Джордж и Ландън Сим направиха отдаване и излизане, което Джордж завърши с моментален удар покрай Ник Сурзиция при 4:46 на първия период.

По-късно. , в силов мач в Лондон, Кейлъб Лоурънс спечели двубой срещу Истън Коуън и Коуън нахрани Каспер Халтунен за неговия 31-ви гол за годината, който удължи точковата серия на Коуан. Сега е с един мач след Брет Маклийн за най-дългата поредица през последните 25 години и два назад от Дейв Гилмор за рекорда на Найтс за всички времена.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени до вашия имейл, тъй като случва се.

Руслан Газизов вкара единствения гол във втория период, за да направи резултата 3-0 за Найтс. Газизов беше спрян от Surzycia при наказателен удар в първия период, но не сгреши в своя 29-и за годината в друг пауърплей в Лондон.

Найтс удариха още два в първите четири минути на третия период, когато Лоурънс вкара 28 секунди след началното лице, а Уилям Никъл добави шестия си гол за сезона малко повече от три минути по-късно. техният трети пауърплей гол в мачовете и преднина с 6-0.

Само осем секунди след гола на Газизов, Сарния вкараха единствения си гол за вечерта, когато Истън Уейнрайт успя да се откъсне, за да затвори резултата.

Лондон изпревари Стинг с 34-17, тъй като Оуен Уилмор спря 16 удара, за да подобри рекорда си до 14-4 за годината.

Бившият Найт се размени с Бостън

За три поредни години в Националната хокейна лига, ако сте имали Патрик Марун в списъка си, сте спечелили Купа Стенли. Марун спечели първата си купа в родния си град със Сейнт Луис Блус и след това се премести на юг в Тампа Бей Лайтнинг и беше част от още два шампионата.

Марун премина от Тампа в Минесота миналата година и през март 8 35-годишният бе разменен от Уайлд на Бостън Бруинс за условен шести кръг на драфта през 2026 г. Марун игра един сезон за Найтс през 2007-08 г. и имаше 90 точки в 64 мача.

Следва

Лондън и Кичънър ще се срещнат за последен път от редовния сезон в събота, 9 март от 16:00 часа. в Budweiser Gardens.

Найтс спечелиха сезонната серия между клубовете с точка за продължения на 1 март при загуба с 4-3 от Рейнджърс в Китченър Мемориъл Аудиториум.

Победа в Лондон Рейнджърс три поредни пъти за 12-дневен период през януари.

Покриването ще започне в 15:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.

Източник: globalnews.ca