Съботен спорт: Ирландия с шанс да спечели титлата на Шестте нации
Breaking News | 2024-03-09 | 16:16:18

Ръгби

Кандидатурата на Ирландия за втори пореден турнир от Големия шлем на Шестте нации продължава в събота.

Те са на Туикенъм за среща с Англия от 16:45 ч.

Преди това Шотландия приема Италия в Рим от 14:15 ч.

Футбол

Действието от Висшата лига в събота е в ход.

Манчестър Юнайтед води на Евертън с 1-0 благодарение на дузпа от 12-та минута на Бруно Фернандеш.

Има половин час игра на Old Трафорд.

Три мача се провеждат от 15:00 часа, с Лутън като гост на Кристъл Палас и Борнемут срещу Шефилд Юнайтед.

В Молине това са Уулвс срещу Фулъм.

Арсенал ще се изкачи на върха на таблицата, ако победи Брентфорд от половината пет на Емирейтс.

Новият сезон на Висшата дивизия за жени на SSE Airtricity започва този следобед, като шампионите Peamount пътуват до Корк Сити.

Шелбърн започва кампанията си у дома срещу Слайго Роувърс.

DLR Waves играят с Шамрок Роувърс

Уексфорд Ютс приемат Бохемианс.

И Атлон Таун се изправя срещу Голуей.

GAA

Първите двама се срещат тази вечер в дивизия 1B на Allianz Hurling League.

И Лимерик, и Типерари имат по три победи преди сблъсъка между Páirc Uí Chaoimh.

Въвеждането е в 19:35.

В три и половина часа в Mullingar, Westmeath и Антрим ще търси първите си точки от кампанията.

Корк изостава от Типерари с шест на три точки на полувремето в сблъсъка им от Дивизия 1А в Very Camogie Leagues.

По-късно днес , Голуей играе с Килкени, а Уотърфорд е домакин на Клеър.