Сега той печели мачове – Пеп Гуардиола говори за влиянието на Фил Фодън върху Ман Сити
Breaking News | 2024-03-03 | 23:16:36

Пеп Гуардиола похвали фантастичния Фил Фодън и каза, че полузащитникът на Манчестър Сити се развива в играч от световна класа след прекрасното си представяне, печелейки в дербито срещу Манчестър Юнайтед.

Никой не очакваше нещо друго освен срам на Етихад Стейдиъм за спъващите се Червени дяволи на Ерик тен Хаг, но голът на Маркъс Рашфорд им даде шокираща преднина на полувремето.

Юнайтед бяха под стража дълги периоди преди и след почивката, като накрая се огънаха, когато 23-годишният Фодън отбеляза превъзходно изравняване в 56-ата минута, преди да изстреля Сити напред 10 минути преди края.

Ерлинг Халанд добави блясък в добавеното време, но нямаше съмнение кой беше звездата на шоуто във важната неделна победа с 3-1 за преследващия титлата отбор на Гуардиола.