Селтик има шест точки преднина с победа с 2-1 над Рейнджърс с 10 играчи
Breaking News | 2024-05-11 | 16:58:04

Селтик се доближи до трета поредна титла в шотландската Висша лига, когато победиха Рейнджърс с 10 играчи с 2-1 в наситено със събития дерби на Old Firm в събота за създаде преднина от шест точки в горната част на таблицата.

Мат О'Райли изведе домакините напред в 35-ата минута с удар с левия крак от границата на наказателното поле, който преодоля вратаря в неговата близо до греда, преди защитникът на Рейнджърс Джон Лундстрам да вкара центриране на Дайзен Маеда в собствената си врата три минути по-късно, за да удвои преднината на Селтик.

Рейнджърс намали преднината на Селтик две минути по-късно, когато Сириел Десерс стреля с глава отблизо, но нещата се получиха по-лошо за тях преди почивката с Лундстрам, изгонен за стадс-ъп предизвикателство срещу Алистър Джонстън.

Джак Бътланд спаси дузпа на О'Райли в 55-ата минута, за да запази втория Рейнджърс в играта, но това не беше достатъчно, за да попречи на Селтик да достигне 87 точки след два мача преди края.