Селтик победи Килмарнък, за да спечели титлата в Премиършип с мач повече
Breaking News | 2024-05-15 | 00:24:06

Селтик завърши трета поредна титла в Премиършип и 12-та за 13 години с убедителни 5-0 в Килмарнък.

Брендън Отборът на Роджърс се нуждаеше само от точка от последните си два мача, за да се справи с предизвикателството на Рейнджърс и се справи бързо с първия си опит на Ръгби Парк.

Головете на Адам Айда и Дайзен Маеда водеха Селтик двама напред 12 минути и Джеймс Форест добави трети преди полувремето.

Адам Айда от Селтик (в центъра) празнува отбелязването на първия гол за своя отбор в мача

Халфът Мат О'Райли отбеляза дубъл през второто полувреме, за да повиши общия си брой голове в лигата до 17.

Лорънс Шанкланд вкара своя 30-ти гол в Хартс за сезона, за да спечели равенство 2-2 като гост на Сейнт Мирън.

Джеймс Скот и Джеймс Болтън вкараха първите си голове за домакините от двете страни след изравнителен гол от Киосуке Тагава.

Битката на Сейнт Джонстън и Рос Каунти за избягване на плейофа за изпадане ще продължи до последния ден, след като нападателят на Светците Адама Сидибех грабна драматичен последен изравнителен гол в Макдиармид Парк.

Ян от Каунти Дханда, на път за Хартс през лятото, се разби с превъзходен гол след 28 минути, което изглеждаше, че ще осигури статута на гостите във висшата лига.

Въпреки това, Сидибех изравни с глава в 90-ата минута, за да задържи Светците на две точки зад 10-ия Staggies.

Играчите на Селтик празнуват, след като спечелиха титлата

Хибърниън без мениджър осигури победно изпращане на Великден Роуд за дългогодишното дуо Пол Ханлън и Люис Стивънсън.

Дузпата на Мизиан Маолида и дубълът на Мартин Бойл им помогнаха да победят Motherwell 3-0.

34-годишният Ханлън и 36-годишният Стивънсън – които са натрупали повече от 1100 изяви в зелено и бяло между тях – са готови да напуснат клуба, на който са посветили своята цели кариери след гостуването в Ливингстън този уикенд.

Възраждането на Абърдийн под ръководството на временния мениджър Питър Левен продължи, като те си осигуриха четвърта поредна победа с 5-1 над изпадналия Ливингстън.

След падане зад дузпата на Тете Йенги Джуниър Хойлет отбеляза два пъти, докато капитанът Греъм Шини, Данте Полвара и 16-годишният Флетчър Бойд също намериха мрежата.