Селтик запази титлата на Шотландската Висша лига след вълнуваща битка с Рейнджърс
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-05-15 | 22:45:19

Селтик спечели Шотландската Висша лига за трети пореден път след победа над Килмарнък.

Това бележи победно завръщане за шефа на Бхойс Брендън Роджърс, докато печели първата си титла, откакто започна втория си период начело на клуба от Глазгоу. Бившият шеф на Ливърпул смени мениджъра на Тотнъм Анге Постекоглу преди малко по-малко от 12 месеца и подписа тригодишен договор.

Селтик отиде през нощта, знаейки, че избягването на поражение ще ги накара да надделеят над яростните съперници Рейнджърс в надпреварата им за короната. Беше удобна вечер за Селтик да отпразнуват своите празненства при победата с 5-0 като гост на Ръгби Парк.

Адам Айда изведе гостите напред само след пет минути, преди Дайзен Маеда да удвои преднината им само след 12 минути след края. Джеймс Форест добави трети, за да осигури стабилна преднина на полувремето.

Селтик обаче бяха безмилостни в осигуряването на три точки и Мат О'Райли продължи пътя си към титлата с удар от границата на зоната след 51 минути. Бившият младеж на Фулъм О'Райли добави втория си гол, за да осигури преднина от пет гола.

Това беше достатъчно, за да спечели три точки през нощта и титлата в Премиършип за още една година. Но Селтик нанесе решителния удар срещу съперниците си от Олд Фирм Рейнджърс само преди дни.

Отборът на Роджърс спечели с 2-1 на Селтик Парк благодарение на гол на Мат О'Райли и гол на Джон Лундстрам -гол, като последният беше изгонен преди второто полувреме дори да започне. Това позволи на Селтик да спечели шест точки преднина в горната част на таблицата, което гарантира, че Герс ще се нуждае от съвършенство и подхлъзване до обръчите, за да има някакъв шанс за успех.

Рейнджърс спечели три точки срещу Дънди за запазиха надеждите си за титлата живи, но Селтик бързо ги унищожи в сряда вечерта. Bhoys вече могат да се насладят на последния си мач за сезона у дома, когато се изправят срещу Сейнт Мирън.

Бившият нападател на Селтик Крис Сътън беше доволен да види как клубът постига повече успехи и посочи редица играчи за похвала .

Той каза на X: „Добре изиграха Брендън Роджърс и Селтик за още една титла. Специални похвали за Джо Харт, Мат О'Райли и класните Калъм Макгрегър и Джеймс Форест. Серийни победители, които си говорят на терена."