Серия от загуби достига пет мача, докато Уинипег Джетс се разпадат във Фили 4-1
Global News | 2024-02-09 | 04:49:18

Уинипег Джетс се срива.

След като не успяха да намерят задната част на мрежата във вторник в Питсбърг, Джетс бяха почти закрити отново в четвъртък вечерта във Филаделфия, отбелязвайки в последните минути на загуба с 4-1, което удължава сезона им без победа до пет мача.

Флайърс губят малко време, за да намерят резултата, откривайки резултата 3 :37 в играта.

Ryan Poehling направи кръстосано подаване, докато се пързаляше в зоната на Уинипег. Neal Pionk се опита да му попречи, но Poehling успя да изпрати пас към предната част на мрежата, където Tyson Foerster пробива силно, победи Габриел Виларди до гънката и пренасочи шайбата покрай Laurent Brossoit.

Флайърс се провалиха в двойка силови игри през периода, но в 5-на-5, област, в която Джетс се представиха отлично този сезон, Филаделфия спечели с чифт резултати, за да взриви играта.

След като Флайърс спечелиха двубой в края на Уинипег, удар от точката беше частично блокиран, което накара шайбата да се завърти около слота, преди Травис Конечни да я намери и да я зарови, за да направи 2-0 малко повече от 14 минути след първото.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Приблизително четири минути по-късно Морган Фрост държеше шайбата в зоната на Джетс, докато се опитваше да центрира. Шайбата се отклони от крака на Морган Барън, след това в лицето на Нейт Шмид, преди да падне на леда близо до гънката, създавайки луда битка, която доведе до това Фрост да стигне до шайбата и да я избие от гредата и да влезе.

Флайърс имаха преднина от 13-4 при удари към вратата, докато Уинипег се бореше да генерира какъвто и да е смислен натиск.

Джетс започнаха втория удар с добър тласък, което доведе до дузпа за Конечни малко повече от две минути в средата на фрейма, но вместо да създаде инерция с силовата игра, Уинипег предаде смазващ гол от къса ръка на Poehling от удара, правейки 4-0 само седем секунди след предимството на човека.

Уинипег щеше да доминира на часовника за удари в средната рамка 15-3, но това беше предимно количество пред качество, тъй като те продължиха да бъдат затворени през 40 минути.

Джетс най-накрая счупиха гъшето яйце, когато Кайл Конър вкара едно около Самуел Ерсон с 5:12 до края, първият гол на Уинипег за около 115 минути игра, който им гарантира, че няма да отпаднат в последователни мачове за първи път след преместването си от Атланта.

Това също беше Вторият гол на Конър откакто се завърна след контузия миналия месец и първият, който победи вратар, тъй като предишният му резултат беше в празна врата.

Това беше всичко, което Уинипег можа да събере тази вечер, когато головете изчезнаха, след като сега вкара само 12 гола в последните си девет мача.

Бросойт е обременен със загубата, спирайки 17 удара, като серията му от титуляри, в които е допуснал два или по-малко гола, завършва на седем. Ерсон отхвърли 28 удара за победата.

Сега Джетс се завръщат у дома, за да се изправят срещу Пингвините в събота вечер.