Серията от загуби на Уинипег Джетс достига пет мача със загуба с 4-1 от Вегас
Global News | 2024-03-29 | 05:00:34

За десети път в последните си 11 срещи с Вегас Голдън Найтс, Уинипег Джетс се озоваха от грешната страна на счетоводната книга в четвъртък вечер , контролирайки голяма част от играта, но падайки с 4-1 за петата си поредна загуба.

Уинипег спечели силния шанс на мача 6:37 във физически първи период, но както често се случва, откакто Габриел Виларди беше наранен , Джетс излязоха празни и това щеше да се окаже скъпо по-късно в първата част, когато гостите откриха резултата.

След като Джетс обърнаха шайбата на собствената си синя линия, Павел Дорофеев пропусна мрежата, но Уилям Карлсон проследи рикошета, върна го на Дорофеев и този път той не сгреши, като удари един горен рафт, за да направи 1-0 с 4:04, за да влезе първи.

Вегас щеше да спечели своето първата силна игра изглежда не след дълго, но Уинипег успя да я убие.

Златните рицари пренесоха преднината си и предимство от 14-10 при удари към вратата в централната рамка, но Джетс контролираха по-голямата част от второ, обвързване на играта 3:31 в периода.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Кийгън Колесар държеше шайбата в своя край и беше готов да се пързаля нагоре по леда, преди да се спъне в стика на Джош Мориси, без да бъде отсъдена дузпа. Той падна и шайбата се плъзна към Джетс на синята линия. Секунди по-късно Николай Елерс отправи удар към вратата, който беше избит по пътя от Шон Монахан и прелетя през рамото на Лоугън Томпсън.

Голяма причина, поради която Уинипег игра във втория мач, беше фактът, че имаха три изгледа за силна игра през периода. Въпреки че не им отбелязаха гол, те държаха шайбата в края на Голдън Найтс през повечето време, подобрение на това, което правеха с предимството на човека напоследък, но все пак три възможности встрани, когато отборите навлязоха в трети изравни на един.

Уинипег надигра Вегас с 15-6 във втория и остана начело през по-голямата част от третия, но мачът се промени с 8:37 до края.

Николас Хейг улови Владислав Наместников в главата, докато нападателят на Джетс посягаше към шайбата, изпращайки го на леда, хванал се за главата. Марк Шайфеле веднага се втурна да се бие с Хейг и получи две минути наказание за подстрекател и десет минути неправомерно поведение заедно с боен майор.

Хейг първоначално щеше да получи голямо наказание за удара на главата, но беше понижен до второстепенен, така че отборите играха пет на пет и Джетс трябваше да играят остатъка от мача без своя център номер едно.

Джетс все още имаха своите шансове, но при нещо, което изглеждаше като доста безобидно изкачване на леда, Golden Knights продължиха напред с оставащи 5:29. Антъни Манта прехвърли шайбата през синята линия на Джетс и я вкара в процепа, където Иван Барбашев я удари с бекхенд и я прати високо над дясното рамо на Хелбуйк.

Уинипег дръпна вратаря с повече от две минути до края, но те не можаха да съберат рали, преди Барбашев да подпечата победата с празна мрежа. Джак Айхел добави още един гол на празна врата за добра мярка, за да направи финала 4-1.

Томпсън беше страхотен в мрежата за Вегас, отклонявайки 39 от 40 изстрела, докато Хелбуйк направи 23 спасявания при поражение.

Следващият шанс на Уинипег да се върне в графата за победи идва в събота вечер, когато те приемат Сенаторите. Отпадането на шайбата е 18:00 часа. с отразяване преди мача на 680 CJOB от 16:00 ч.