Сетън Хол смая номер 5 в Кънектикът с най-голямата победа от три години
New York Post | 2023-12-21 | 04:44:35

Кадари Ричмънд имаше 23 точки и осем откраднати топки, Дре Дейвис добави 17 точки, а Сетън Хол използва задушаваща защита, за да изненада номер 5 UConn със 75-60 в сряда вечер в Prudential Center за най-голямата си победа от три години.

Победата в началото на Big East Conference и за двата отбора беше трета поредна за Seton Hall (8-4) и прекъсна серия от три победи за Huskies (10-2).

Предишната загуба на UConn беше неуспех с 69-65 при номер 2 в Канзас.

Последният път, когато Сетън Хол победи отбор №5 беше през януари 2020 г., когато победи Бътлър.

Пиратите победиха Виланова два пъти, когато Дивите котки бяха на трето място.

Хъскитата изиграха финала 16:33 без титулярния център Донован Клингън, който напусна след видима контузия на долния десен крак.

Второкурсникът имаше 14 точки и седем борби.

Той отиде в съблекалнята и се върна на пейката, но не игра отново.

Големият човек на Пиратите Джейдън Бедиако добави 10 точки, девет борби и три блокади, като същевременно задръсти средата и накара Клинган да работи за всяка точка.

Ал-Амир Доус добави 11 точки.

Тристен Нютън имаше 16 точки за UConn, който направи най-високите за сезона 17 оборота и бяха задържани до най-ниския брой точки за сезона.

Сетън Хол, който отбеляза 59% удар при победата над Мисури в неделя, отбеляза 29 от 56 удара от игрището, или 52%.

Изоставайки с 20-10 с 8:47 до края на първото полувреме, Ситън Хол затвори периода с бърз удар 24-9, включващ осем точки на Дейвис и седем поредни в един момент на Ричмънд. При изравнен резултат на 27, Доус вкара четири точки, а Дейвис три, за да даде преднина на Пиратите от 34-29 на полувремето.

UConn така и не заплаши през второто полувреме и Сетън Хол имаше двуцифрен аванс при финалните 7:32.

Голяма картина

UConn: Хъскис, които следващият домакин са на Сейнт Джонс в неделя, победиха Гонзага в петък и все още изглеждаха, че са по време на Западния бряг през по-голямата част от играта.

Статусът на Clingan трябва да бъде проблем.

Сетън Хол: Започвайки с най-добрия си мач за годината с победа над Мисури, Пиратите, които поеха на път да се изправят срещу Ксавиер в събота, надминаха това с големи усилия срещу отбора, който водеше Големият изток както в отбелязването на точки, така и в защитата при отбелязване на точки.