Севиля разкрива чувствата на Мейсън Грийнууд, докато изгнаникът от Манчестър Юнайтед се подиграваше по време на поражението на Хетафе
The Mirror | 2024-03-31 | 11:22:48

Получателят на Манчестър Юнайтед Мейсън Грийнууд непрекъснато беше подиграван от акаунта на Севиля в социалните медии по време на победата им с 1-0 над Хетафе.

A гол на капитана на Севиля Серхио Рамос само за пет минути на часовника беше достатъчен, за да донесе на гостите и трите точки срещу клуба под наем на Грийнууд. Нападателят на Юнайтед, който се наслаждава на продуктивен период в Испания, изигра пълните 90 минути, но не успя да добави нито шестте си гола, нито петте си асистенции в Ла Лига.

22-годишният Грийнууд вместо това беше брутално тролван от Севиля в социалната медийна платформа X, с множество публикации, които му се подиграваха и впоследствие събраха хиляди харесвания. В 59-ата минута акаунтът на титуляра на Лига Европа публикува: „Грийнууд дриблира, но е спрян от Кике. Добре“, с вдигнато нагоре емоджи.

Няколко минути по-късно друга публикация гласеше: „Този ​​път [Маркос] Акуна е този, който изключва Грийнууд и си връща притежанието. Добре.“ След пълен работен ден в събота Севиля се пошегува, че когато Рамос - който в събота навърши 38 години - изпразни задния си джоб след мача, той извади ключовете си, картичка за рожден ден, своя iPhone и Greenwood.

22-годишният успя да отправи четири удара в ожесточеното състезание, но само веднъж успя да изпробва вратаря на Севиля Орян Ниланд. Мачът беше прекъснат в 68-ата минута, след като се твърди, че Акуна и треньорският щаб на Севиля са били обект на "расистки и ксенофобски обиди" от феновете на домакините.

Мениджърът на Хетафе Хосе Бордалас каза по време на пресконференцията си след мача: " Съгласен съм, че протоколът е активиран. Ако реферът и в този случай Акуна са го чули (злоупотреба), добре е, че са спрели мача."

Босът на Севиля Кике Санчес Флорес също твърди, че е бил извикан „циганин“ от привържениците на Хетафе, казвайки: „Гордея се с всяка пора във вените си, която може да диша „циганин“. Едно е да си циганин или отчасти, а друго е да го използваш като расистка обида – намирам това е отвратително."

Резултатът от събота оставя Хетафе на 11-о място с 38 точки след 30 мача. Междувременно Севиля изостава на седем точки и все още е само на четири места над зоната на изпадащите, след като претърпя кошмарен старт на сезона. Грийнууд има още осем възможности да увеличи резултата си от голове, преди да се завърне в Юнайтед за постоянно или преди друго напускане.

Миналия септември нападателят беше даден под наем на Хетафе след обвинения в опит за изнасилване, участие в контролиране и принуда поведение и нападение, водещо до действителни телесни повреди - всички от които той отрече - отхвърлени от Кралската прокуратура през февруари 2023 г.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.