Сейнт Джон е издухан от Сетън Хол, след като Рик Питино пропуска мача с COVID-19
New York Post | 2024-01-17 | 06:33:19

Така изглеждаше Сейнт Джон в големите мачове преди Рик Питино.

Поразен от контузия. Несигурен в себе си. Липса на фокус и уравновесеност.

Без треньора на Залата на славата, който не беше настрана поради пристъп на COVID-19, неговият отбор не се появи във вторник вечерта.

Изглеждаше без лидер.

Близо пет минути бяха нужни на Джони, за да отбележат първите си точки, а вечерта така и не се подобри.

Сетън Хол беше далеч по-добрият отбор, като направи главоломна серия от 28-0, свързвайки първото и второто полувреме до битка с 80-65 в Prudential Center, изпращайки Сейнт Джонс до втората си поредна загуба на пътя.

Той падна до 1-12 в арената на Нюарк за всички времена, къща на ужасите за Джони.

В едно от най-лошите си представяния за сезона Сейнт Джонс изоставаше с 14 на почивката и така и не се върна в играта.

Беше колебливо, изтласкано и издръжливо от жестоките, по-физически пирати.

Стив Масиело, заместващ Питино, нямаше никакви отговори. Никой в ​​червено не го направи.

Джоел Сориано беше надигран от резервния център на Сетън Хол Илайджа Хътчинс-Евърет и остана през по-голямата част от второто полувреме.

Данис Дженкинс беше единственият титуляр на Сейнт Джон, който достигна двуцифрен резултат със 17 точки при 6 от 14 стрелби. Zuby Ejiofor добави 13 от пейката.

Бившият играч на Johnnies Dylan Addae-Wusu нарани стария си отбор, като направи 16 точки, 10 борби и пет асистенции.

Но това не беше за един играч. Това беше пълно заличаване.

Сетън Хол (13-5, 6-1) изпревари Сейнт Джонс с 21, надигра Червената буря в боя с 28-24 и си играеше с тях през по-голямата част от нощта.

Джони (12-6, 4-3) сега се сблъскват с критично домакинство от два мача срещу номер 17 Маркет в събота и Виланова четири дни по-късно.

Има оптимизъм, че Питино ще се върне дотогава.

Той започна да усеща симптоми миналия четвъртък, но тестовете бяха отрицателни в петък и събота.

Той отново започна да се чувства болен след стрелба във вторник и тестът му беше положителен.

Св. John’s също беше без пазач Джордан Дингъл поради COVID, според източник.

Сетън Хол, междувременно, продължи забележителното си представяне, за да започне сезона в лигата.

Съвсем сам е на върха в класирането на Големия изток с 6-1, след като беше избран да завърши девети в конференцията.

Кадари Ричмънд, претендент за Играч на годината в Голям Изток, контролираше мача. Той записа 10 точки, осем борби и четири асистенции, а Ал-Амир Доус добави 21 точки.

Началото на първото полувреме беше лошо, а краят му беше по-лош. Сетън Хол вкара първите шест точки в мача и последните 14 от началните 20 минути, като взе преднина от 14 точки на почивката.

Беше едностранчиво, като изключим краткия период, когато Сетън Хол изстина.

Но това беше агресорът. Беше по-скоро физически. Беше по-трудно.

Беше 22-8 в боя в полза на Пиратите и 10-0 в прехода.

Последните 4:33 минути на полувремето Сейнт Джонс останаха без гол и допуснаха четири пропуска.

Имаше общо девет през първите 20 минути, което доведе до 10 точки на Сетън Хол.

Джони стреляха 33,3 процента от терена и бяха отскочени от осем. По принцип нищо не се получи както трябва. Сориано и Дженкинс стреляха общо 6 от 16 от полето, а Сейнт Джонс направи само 2 от 11 опита за 3 точки.

След антракта не се подобри.

Ситън Хол вкара първите 14 точки, като поведе с 52-24.

Едва след тройката на Глен Тейлър-младши Сейнт Джонс най-накрая вкара, слагайки край на сушата от 8:30.

Останалата част от играта беше повече или по-малко време за боклук.