Сейнт Джонс остава мистерия за Рик Питино преди откриването на Големия изток: Всичко е „предположение“
New York Post | 2023-12-20 | 14:11:18

През 10 игри Сейнт Джонс остава до голяма степен мистерия – дори за човека, който събра тази група играчи .

Той напълно победи най-добрия отбор в графика си (Юта), но загуби два от другите си три мача, срещу Мичиган и Бостън Колидж, срещу опоненти от силовата конференция.

Показваше само проблясъци от екипа, който експертите смятаха, че е близо до топ 25 добър преди сезона, твърде често прекъсван и все още търсещ химия на корта, след като новият треньор Рик Питино преразгледа състава.

Сега сезонът на Големия изток е тук и Питино не е сигурен какво да очаква.

„Не знам. Всичко с мен с този отбор е предположение“, каза той в навечерието на дебюта си в конференцията като треньор на Johnnies, сряда вечер в Carnesecca Arena срещу Xavier. „Като гледате графика, понякога играете, „Какъв би бил нашият рекорд?“ Надявах се в най-добрия случай да е 8-2, така че не сме далеч от това. Мачът на Boston College беше много голямо разочарование.“

Св. John’s (7-3) отговори на тази разочароваща загуба от Boston College, мач, който водеше с двуцифрен резултат през второто полувреме, с убедителна победа от 22 точки над Fordham, което беше най-доброто му защитно усилие за сезона.

Разбира се, Рамс са офанзивно предизвикани, класирани на 329-то място по офанзивна ефективност.

Трябва да се приеме със зрънце сол, дори Джони да държат Фордъм на 25,4 процента стрелба, да имат девет откраднати топки, седем блокирани изстрела и да форсират 21 пропуснати топки.

вижте също

Културното възстановяване на Rick Pitino в St. John's започна с Drissa Traore

Ксавие ще бъде много по-разкриващ.

Мускетарите разполагат с експлозивното дуо в задното поле на трансфера на Райс Куинси Оливари и второто крило Дезмънд Клод, тандем, който има средно 33,1 точки, като всеки играч стреля поне 44 процента от полето.

Ксавие вече се изправи срещу два от най-добрите отбори в страната, Хюстън и Пърдю, като част от предизвикателна игра извън конференцията.

Той претърпя неприятни загуби от Оукланд и Делауеър и може да бъде податлив в боя, след като загуби стартовите нападатели Зак Фриймантъл и Джеръм Хънтър заради контузии през целия сезон.

Всички погледи обаче ще бъдат насочени към защитата на Сейнт Джон, която е класирана на 94-то място по ефективност и е източник на разочарование за Питино през целия сезон.

Това задържа Johnnies при загуби от Boston College и Dayton и ще трябва да се подобри за този сезон, за да доведе до място в турнира на NCAA.

Fordham определено даде инерция на Red Storm в този край на терена.

„Това определено беше огромна стъпка. Всеки път, когато можете да излезете и да задържите отбора на този тип проценти, никога не подценявайте това, без значение срещу кого играете“, каза Данис Дженкинс. „За да спра някого толкова, колкото направихме в този мач, казах на момчетата, че това е стандартът. Стига с това, „не можем да го направим“. Ако не играем тази защита през останалата част от годината, ще знаем защо загубихме мач, защото показахме, че можем да играем тази защита. Няма значение с кого играем.”

Сряда ще започне да разкрива какво има Питино с тези Джони.

Първите 10 игри съдържат само съвети.

Неговите играчи изглеждат развълнувани от това къде са като единица.

„Това вероятно е един от по-дълбоките отбори, в които съм играл. Мисля, че стреляме по топката много по-добре от миналите отбори [тук]“, каза звездният център Джоел Сориано. „Мисля, че сме по-свързани и мисля, че сме много готови за Големия Изток.“

RJ Luis, талантливият трансфер от UMass, остава навън с шини на пищяла. Той получи разрешение да започне баскетболни занимания, след като се подложи на последващ ЯМР в петък.

Питино каза, че смята, че остават няколко седмици до завръщането на Луис.

Луис се появи само в един мач този сезон.

Той пропусна първите пет състезания поради фрактура на лявата ръка, след това отбеляза 14 точки за 16 минути срещу Holy Cross на 25 ноември и оттогава е аут с шини на пищяла.