Сейнт Пол отново е коронован за градски шампион по хокей на гимназията
Global News | 2024-02-29 | 06:14:18

Сейнт Полс Крусейдърс са шампиони на гимназиалната хокейна лига на Уинипег за трети път през последните четири сезона.

Кръстоносците претендираха титла в първа дивизия на лигата с победа с 3-2 при дузпи над Westwood Warriors в Seven Oaks Sportsplex, за да помете най-добрата от трите шампионатни серии с 2-0.

В първите две нямаше отбелязани голове периоди, тъй като и четирите гола бяха отбелязани във финалния фрейм, като Уориърс изравни мача с по-малко от две минути оставащи минути.

След 10-минутен продължения без резултат на хокей 3 на 3, Крусейдърс отбелязаха и при трите опита за дузпи за осигуряване на шампионата.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Вратарят на Крусейдърс Бен Муйз допусна само един гол от четири опита в дузпите, като последното му спасяване подпечата победата. Той завърши мача с 26 спирания.

Ноа Бриг и Дейвис Крут бяха отличителните белези за Сейнт Пол при победата, докато Коул Варсаба и Картър Шабага отговориха при загубата.

Уестууд изпревари Сейнт Пол с 26-22.

Мач 2 от финала беше много по-равномерен, след като Крусейдърс записаха победа с 5-0 на шут в началото на серията.

St. Пол загуби миналогодишния финал от Garden City Gophers, за да предотврати тройния удар. Това е титлата по хокей на Crusaders 18 за момчета в гимназията в училищната история и те вече са спечелили трофея в 15 от последните 21 сезона.

И двата отбора напредват в провинциалното AAAA първенство по хокей за момчета, което се провежда от март 8-11 в Seven Oaks Sportsplex.