Сезонът на Eagles се развива спираловидно, за да завърши с провал в плейофа при неравномерна загуба от Buccaneers
New York Post | 2024-01-16 | 06:55:19

ТАМПА, Флорида — Бейкър Мейфийлд хвърли 337 ярда и три тъчдауна, за да изведе възраждащите се Tampa Bay Buccaneers до плейоф с уайлд кард 32-9 победа над Jalen Hurts и защитаващия титлата на NFC Philadelphia Eagles в понеделник вечер.

Бъкс (10-8) спечелиха за шести път в седем мача, за да се класират за двубой от дивизионния кръг на NFC следващата неделя срещу Детройт Лайънс (13-5), друг отбор – като Ийгълс – който спъна Мейфийлд по време на редовния сезон.

Дейвид Мур отбеляза при прием от 44 ярда през първата четвърт.

Новобранецът Трей Палмър отвори мача с 56-ярдово хващане и бягане за TD, което повиши Bucs с 25-9 в края на третата четвърт.

И двата ресийвъра се възползваха от порест вторичен Eagles с лош такт, за да стигнат до крайната зона.

Мейфийлд, избраният номер 1 в проекта за 2018 г., който играе с четвъртия си отбор за по-малко от две години, изпълни 22 от 36 подавания без прихващане.

Той завърши първото си участие в плейофите от сезон 2020 г. насам с пас от 23 ярда TD към Крис Годуин.

Това беше разочароващ завършек за Филаделфия (11-7), който загуби от Канзас Сити в миналогодишния Супербоул и след това прекара голяма част от този сезон като клуб, съсредоточен и решен да се върне в играта за титлата.

Филаделфия затваря сезона с резултат 1-6, включително загубата в понеделник вечер.